Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCK’de ikinci gün maçları tamamlandı

LCK’de ikinci gün maçları tamamlandı

LCK’de ikinci günün maçları tamamlandı

Dün start veren ve 10 hafta sürecek olan LCK’de ilk haftanın ikinci gününün maçları tamamlandı. Sandbox Gaming ve Hanwha Life Esports maçı 11:00’da başladı ve maçı 2-0 Sandbox Gaming kazandı. Günün ikinci maçı ise Grifin, Afreeca Freecs arasında geçti. 1-1 gelen maçın uzatmalarda kazananı Griffin oldu. Maçlarda neler yaşandı, bir göz atalım.

11:00 SB – HLE

İki takım da seçim ekranında çok sorun yaşamadı diyebiliriz. HLE orta koridor oyuncusu Lava, yaptığı Yasuo seçimiyle dikkat çekti. İlk maçta öne geçen HLE takımı, ilerleyen dakikalarda Kore Ligi’nde sıkça gördüğümüz “daha iyi makro oyun” sistemine adapte olamamış gibi. Neredeyse tüm oyun boyunca geride duran SB takımı her şeye rağmen kazanmasını bildi.

İkinci maçta da ilk maç ile aynı şeyler yaşandı. Erken oyunda baskın bir HLE gördük. Alt koridor baskınları sonuç getirdi fakat ilerleyen dakikalarda SB’ın makro oyununa yenik düştüler.

14:00 GRF- AF

Griffin, tartışmasız ligin en güçlü takımlarından biri. Hatta SKT’ye finalde kaybetmeleri herkes tarafından sürpriz olarak karşılanmıştı. İlk maçın tam 30 dakikası dünyanın en sıkıcı maçlarından biri olmaya adaydı diyebiliriz. 30 dakikada toplamda 6 skor vardı ve bunların 4’ü GRF’deydi. Dakikalar 31’e geldiğinde ise Baron pitinde çıkan savaşta Baron’u aldılar fakat savaşın bir kazananı yoktu. Ardından Kore ittirmesiyle inhibitörleri açarak oyunu bitirdiler.

İkinci maçta ise AF 5 ejderi de aldı. Agresif şampiyonlarını iyi kullanan takım öne geçmeyi başardı. Maçın sonlarına kadar LCK yayını kesildiği için o süreçte neler yaşandı izleyemedim ama görüntü geldiğinde 3 inhibitörü olmayan bir Griffin vardı ve maç bitti.

Son maçta işini şansa bırakmak istemeyen Griffin’in üst ve orta koridor oyuncuları Sword-Chovy maça üstünlüğünü koydu. Orta koridor Camille seçimi biraz kafa karıştırsa da dakikalar geçtikçe anlam kazandı. 30 dakikadan kısa bir süre içerisinde rakibini yenen Griffin, haftanın ilk maçını galibiyetle kapattı.