Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Langx, LGD Gaming’e transfer oldu!

Langx, LGD Gaming’e transfer oldu!

Geçtiğimiz sezon RNG forması giyen Çinli üst koridor Langx, LGD Gaming'e transfer oldu.

2020 sezonunun başında Peanut'ı transfer ederek gündemege gelen LGD Gaming, LPL 2020 Yaz Mevsimi öncesinde iddialı bir kadro kurmaya çalışıyor. İlk olarak xiye'yi transfer eden ekibin birkaç transferi basın sızmış ve taraftarlar tarafından tartışılmaya başlanmıştı. LGD'nin yeni transferi, Royal Never Give Up'ın üst koridoru Langx oldu. 

Suning Gaming'de geçirdiği 3 yılın ardından isminden bahsettiren Langx, bu süreçte takımıyla önemli bir başarı yakalayamadı. Takımıyla Çin ikinci ligi olan LSPL'de başladı ve burada şampiyon olmayı başardı. Suning'de geçirdiği 3 yılın ardından Royal Never Give Up'a transfer oldu. Bilindiği üzere üst koridorda bir türlü istikrarı yakalayamayan RNG, aradığını Langx ile de bulamadı.

LGD Gaming, geçtiğimiz mevsimin başında Peanut'ı transfer etti ancak play-off'lara kalamadı. Yapılan transferlerin ardından Yaz Mevsimi'nde Langx, Peanut, xiye, Kramer, Killua beşlisiyle mücadele etmesi bekleniyor. Tabii her rolde geniş bir kadro yelpazesine sahipler ve işlet kötü gittiğinde önemli değişiklikler yapabilirler.