Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Kore’nin 2018 Asya Oyunları League o Legends ekibi belli oldu!

Kore’nin 2018 Asya Oyunları League o Legends ekibi belli oldu!

Geçtiğimiz hafta duyurusunu gerçekleştirdiğimiz haberde League of Legends, 2018 Asya Oyunları’nda yer edinmişti. Olympic Council of Asia ve Alisports işbirliğine giderek 2018 ve 2022 Asya Oyunları’na esporu dahil etmişti. Alibaba’nın Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ile partnerliği ise espora “kanlı ve vahşi” kıstasını kaldırmış durumda.

The Asian Esports Federation (AeSF)’in dün yayınladığı listeye göre League of Legends, Hearthstone, Starcraft II, Pro Evolution Soccer, Clash Royale ve Arena of Valor oyunları kabul gördü ve 2018 Asya Oyunları’na eklendi. Bu oyunların yanında Counter Strike: Global Offensive’in dahil edilmemesi ise oyunun bölgede LoL kadar fazla kitleye ulaşamaması akabinde oyunun sadece Kuzey Amerika ve Avrupa ile sınırlı kalması gösterilmişti.

Inven’in haberine göre Kore’nin Asya Oyunları’ndaki League of Legends ekibinde sırası ile

Üst: Kiin
Orman: Score / Peanut
Orta: Faker
Nişancı: Ruler
Destek: CoreJJ
Koç: Edgar

Bir detay düşmekte fayda var. Kore’deki erkekler, zorunlu askerlik görevlerini yerine getirmekle yükümlüler. Asya Oyunları’nda bir takım veya bir birey ülkesine altın, Olimpiyatlarda herhangi bir derece elde edilirse takım veya bireyler 21 aylığına askerlikten muaf kalabiliyorlar. Bu, özellikle atletler için oldukça önemli bir statu. Fakat Asya Oyunları esporu şimdilik bir “etkinlik” kategorisinde değerlendirdiği için oyuncuların altın madalya ile ülkelerine dönmesi askerliklerini erteletmelerine yardımcı olmayacak. Bu durumu göz önüne alındığında çoğu oyuncunun Kore ekibine dahil olmaktan vazgeçtiğini öğreniyoruz. Yukarıda belirttiğimiz altı oyuncu ise gelen teklifi geri çevirmemiş ve kabul etmiştir.