Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Konsollara PUBG’den cross-platform özelliği geliyor

Konsollara PUBG’den cross-platform özelliği geliyor

Xbox ve PS4 oyuncuları cross-platfrom özelliği ile PUBG’yi artık birbirlerine karşı oynayabilecekler. Eylül ayı sonlarına doğru cross-platform özelliği test serverları üzerinden denenebilecek, normal serverlara ise güncellemenin ekim ayının başlarında gelmesi bekleniyor.

Her ne kadar sunumda çok detay vermemiş olsalar da Microsoft daha önce PUBG’ye cross-platform özelliğinin geleceğini Gamescom’daki Xbox Inside yayınında duyurmuştu ancak PUBG Corp. Topluluk Müdürü Cecilia Lee bu özelliğin sadece Xbox ve PS4 kullanıcıları için olacağını ve PC oyuncuları ile eşlemeyeceklerini söyledi. Cecilia Lee açıklamasında cross-platform özelliğinin ilk hedefinin PS4 ve Xbox oyuncularının daha geniş eşleştirme havuzuna sahip olması ve eşleşmelerin daha hızlı gerçekleşmesi olduğunu söyledi.

Duyuru, oyunun konsol versiyonlarına gelen 4.sezon fragmanı ile birlikte geldi. Bunlar arasında yeni Season 4 Pass, Erangel haritasının yeni görsel güncellemesi ve 100 yeni ödül sistemi var.

PUBG, en çok oynanan rekabetçi oyunlar arasında cross-platform özelliğini getiren en son oyun oldu. Sony’nin Rocket League ve Fortnite üzerindeki cross-platform politikası değişikliği ile Cross-Platform güncellemesi önündeki engeller oldukça azaldı. Bu sebepten Destiny 2 ve Call of Duty Modern Warfare’ın da önümüzdeki günlerde cross-platform özelliğini getirmesi bekleniyor.