Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Jump Leader Nedir? Düşüş Uzmanının Görevleri

Jump Leader Nedir? Düşüş Uzmanının Görevleri

Jumpmaster Nedir? Neler yapar?

Battle Royale oyunlarda en kritik noktalardan biri tartışmasız nereye atladığınızdır. Bazen çorak arazilere atlayıp sessiz sakin loot peşinde koşmak, bazen ise en kalabalık yerleri seçip elinize silah alır almaz yargı dağıtmaya başlamak istersiniz. Diğer oyunlarda bireysel atlayıp yer seçebiliyorken, Apex Legends 'da işler biraz farklı diyebiliriz. Oyuna girdiğiniz anda takımınızda bulunan 1 kişi "Jumpmaster" ünvanını alarak ki tamamen rastgele olan bir durum, takımın atlayacağı yeri belirler ve diğer 2 oyuncu onun sağında ve solunda olacak şekilde düşüşe geçilir. Eğer bir yakıt varili misali bu gruptan ayrılmak isterseniz E tuşuna basılı tutmanız yeterli fakat sonuçta takım odaklı bir oyunda pek tavsiye etmiyorum. Atlamak istediğiniz noktaya yaklaştıktan sonra artık E ya basıp yan binaya inebilirsiniz. Peki Jumpmaster'ın dikkat etmesi gerekenler nelerdir bir göz atalım.

Öncelikle eğer Jumpmaster olmak istemiyorsanız direk sol alt kısımda belirtilen tuş kombinasyonu ile bu görevi başka bir takım arkadaşınıza verebilirsiniz. Herkes sorumluluk almak istemeyebilir ya da haritaya tam hakim olmayabilir. Ama eğer size adanmış bu görevi sonuna kadar yerine getireceksiniz bir kaç püf noktayı bilmenizde fayda var. Öncelikle kararlı olmanız ve atlayacağınız yeri takım arkadaşlarınıza belirtmeniz gerekmektedir. Mouse orta tuşu tam da bu görev için yapılmış, takımınızı indireceğiniz yeri önceden işaretlerseniz size olan güven bir kat daha artacaktır. Kararlı liderler her zaman güven verir sakın unutmayın.

Diğer konu ise en iyi lootlar nerede? sizler için ben araştırıp şöyle bir harita buldum;

Mor yuvarlaklar çok fazla loot

Yeşil yuvarlaklar orta düzey loot

Gri yuvarlaklar az loot.

Sırada birazda az bilinen 130-145 hız denklemi var, daha hızlı yere ulaşmak adına atlar atlamaz dik bir şekilde hızlanın. Ardından hızınız 145 'e geldiğinde açılı bir şekilde süzülüp hızınızı 130 'a düşürün. Bu şekilde hız değişimi arasında git gel yaparak en hızlı şekilde yere ulaşırsınız.Güzel sanatlar mezunu olduğum için sizlere gerçeğe çok yakın bir görselle özetleyeceğim;

Tüm bu bileşenlere dikkat edip güzel bir inişten sonra silahınızı alıp savaşmaya başlayabilirsiniz.