Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İlk resmi Taktik Savaşları turnuvası duyuruldu

İlk resmi Taktik Savaşları turnuvası duyuruldu

League of Legends’in yaratıcı Riot Games, yaptığı açıklama ile ilk resmi Taktik Savaşları turnuvasını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre turnuva, 17-18 Temmuz tarihlerinde Twitch Rivals’da gerçekleşecek.

Dota Auto Chess’in yakaladığı başarı ve ilgiden etkilenen Riot Games, Taktik Savaşları modunu yaratarak buraya da adım attı. Çıktığı günden bu yana Twitch'te yaklaşık 2.000.000 saat izlenmiş olan Taktik Savaşları’nın ilk resmi turnuvasının ne zaman gerçekleşeceği ise merak konusu olmuştu. 

Riot Games bu merakı 1 Temmuz’da duyurduğu haber ile sona erdirdi. Yapılan paylaşıma göre 17-18 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek etkinliğe 64 yayıncı davet edilecek ve turnuvada dağıtılacak toplam ödül ise tam 125.000$ olacak. Turnuva kapsamında 32 kişiden oluşmak üzere 2 grup yer alacak ve ilk gün oynanan karşılaşmaların ardından iki grubun da en iyi 8 oyunucusu bir üst tura kalacak. 

LoL hayranlarının keyifle takip ettiği Twitch Rivals turnuvaları hem yayıncıların kendi kanallarından hem de Twitch Rivals’ın kendi kanalından takip edilebiliyor.