Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İkon olanlar: Red Dead Redemption 2

İkon olanlar: Red Dead Redemption 2

İkon olan açık dünya temalı en iyi 5 oyun olarak The Elder Scrolls V: Skyrim, The Witcher 3, GTA V, Fallout 4 ve Red Dead Redemption 2’yi incelemiştik. Ama iyilerin de en iyisi vardır. 1 numaralı açık dünya oyunu olarak seçtiğimiz Red Dead Redemption 2 nasıl bir oyunmuş buyurun birlikte bakalım.

Rockstar Games tarafından geliştirilen ve piyasaya sunulan Red Dead Redemption 2, 26 Ekim 2018 tarihinde çıkmış ve çıktığı günden beri çok büyük bir kitleye hitap etmiştir. Kendisinden önce en iyi açık dünya oyunu olarak tasvir edilen GTA V’i bile geride bırakan oyunda kovboy karakterleri gördüğümüz Western teması işlenmiştir. Tema ve konuyu oyuna çok iyi uyarlayan Rockstar Games, hem sınırsız bir açık dünya evreni hem de en ufak noktalara kadar detaylandırılmış görüntülerle tüm oyunseverleri tatmin etmeyi de başarmıştır.

Red Dead Redemption’ın ilk oyunu PC için oynanabilir ancak ikinci oyun için aynı şey söz konusu değil. PlayStation 4 ve Xbox One platformları için erişilebilir olan oyun yakın zamanda bilgisayar üzerinden de erişime açılacak.

Genellikle, ne tür oyun olursa olsun, oynayan kişiler saçma ya da mantık dışı bulduğu birçok detayı eleştirir. Ancak Red Dead Redemption 2 için aynı durum söz konusu değil. Çünkü üzeriniz ıslandığında o ıslaklığın belli olmasından tutun da yavaş yavaş kurumasına kadar her şeyin düşünüldüğü bir oyundan bahsediyoruz. Oynayan kişilerin “Bu nasıl akıllarına gelmiş de oyuna eklemişler?” diye düşündüğü birçok detayı barındıran oyun tüm oyunculardan tam puan almayı başardı. Böylece 2018 Ekim’e kadar en iyi olarak kabul edilen oyunları bile gerisinde bıraktı. Oyunda, gerçek hayatta başınıza gelebilecek küçük büyük tüm olaylar oyunda da kendini gösterebiliyor. Örneğin, bir yerden çıkarken birine çarpabilir ve bu çarpma yüzünden kavga etmeye başlayabilirsiniz.

Kısacası hem teknik hem de içerik yönünden mükemmel olan bu oyunu henüz oynamadıysanız kesinlikle bir göz atın. Eğer Xbox One veya PlayStation 4 erişiminiz yoksa da PC versiyonunun çıkışını takip edin. Kesinlikle pişman olmayacaksınız.