Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri İkon Olanlar: İnteraktif Sinematik Oyunlar

İkon Olanlar: İnteraktif Sinematik Oyunlar

Her hafta farklı türlerdeki oyunları incelediğimiz serimizde bu hafta kararlarınız direkt olarak oyunun akışını etkilediği aynı zamanda gerçek insanların karakterleri canlandırdığı oyunlar var. Hem sinematik atmosferin yarattığı etki hem de kararlarınızın oyunun akşına bu kadar etki etmesi bu oyunlara bir başka heyecan ve tat katıyor. Eminiz ki bu oyunları oynarken çokça “Acaba orada öyle değil de başka bir karar verseydim ne olacaktı?” diyeceksiniz. Sırf bu yüzden aynı oyunu tekrar tekrar oynayacağınızı şimdiden garanti edebilirim. Bu başlık altında bugün Late Shift, The Bunker ve Her Story’i inceleyeceğiz. 

Late Shift

Late Shift, CtrlMovie tarafından geliştirilen ve dijital olarak Wales Interactive tarafından PC, Mac, Xbox One için 18 Nisan 2017’de yayınlanan tam hareketli bir video suç-gerilim macera oyunudur. Oyun aynı zamanda Apple TV’de dahil olmak üzere iOS aygıtları için CtrlMovie tarafından 21 Nisan 2017’de yayınlandı. Oyun ilk olarak 9 Mart 2016 ile 17 Kasım 2016 tarihleri ​​arasında düzenlenen film festivallerinde izleyenlerin hem iOS hem de Android cihazları ile oyuna katılabildikleri özel bir gösterimle tanıtıldı.

Late Shift oyunculara oyunun birçok farklı noktasına belirli bir zaman içerisinde karar verme şansı sunuyor ve alınan kararlar oyunun sonucunu direkt olarak etkiliyor. Kararlarınız ne olursa olsun oyun yaklaşık olarak bir saat sürüyor ancak kararlarınıza bağlı olarak sayısız farklı sahne görme şansınız var ve oyunun tam 7 farklı sonu bulunuyor. 

2009 yılında çekilen Sherlock Holmes filminin senaristi tarafından yazılan hikaye, Londra'da bir gece otoparkı görevlisi olarak çalışan üniversite öğrencisi Matt Thompson'ın hikayesini konu alıyor. Matt antik bir Çin yapımı eserin soygununa zorla sürüklendikten sonra parçaları birleştirerek masumiyetini kanıtlamak zorunda kalır. 

 

The Bunker

Bunker, Splendy Games ve Wales Interactive tarafından geliştirilen canlı bir macera oyunudur. Oyun, İngiltere'de bir nükleer bir felaktetten kurtulan tek kişi olan John'un evi olan hizmet dışı bir sığınakta geçiyor. Oyunun amacı sığınağı keşfetmek, ipuçlarını araştırmak, John'un çocukluk anılarının kilidini açmak için problemleri çözmek ve sığınakta neyin ters gittiğini bulmaktır.

Oyunun Eylül 2016'da PC, PlayStation 4 ve Xbox One'da ardından 2017'de iOS ve Android'de piyasaya sürülmüştür.

 

Her Story

Her Story, oyun tasarımcısı Sam Barlow’un FMV(Full Motion Movie) türünde yarattığı bir dedektif macera oyunudur. Oyun, polis sorgusunda olan, ilk başında adını ve kim olduğunu bilmediğimiz ve aynı zamanda kadının da neden sorguda olduğunu bilmediğimiz bir sahne ile başlıyor. Oyunda amacımız, parçaları bir araya getirerek neler yaşandığını, kadının kim olduğunu, kadının neden sorguda olduğunu ve işlenen suçun ne olduğunu bulmak.

Oyun, Haziran 2015'te PC, Mac ve iOS platformlarında yayınlandı.