Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri IG Rookie: “Aksi düşünülse de Dünya’nın en iyi orta koridoru değilim”

IG Rookie: “Aksi düşünülse de Dünya’nın en iyi orta koridoru değilim”

Muhteşem bir başarıya imza atarak Dünya Şampiyonası finalinde 3-0’lık ezici galibiyetin ardından Dünya Şampiyonu olan Invictus Gaming oyuncuları ve koç ekibi finalin ardından basın toplantısına katıldı ve Güney Kore basınının sorularını yanıtladı.

Soru: Rookie geçenlerde Faker Dünya’nın en iyi oyuncusu demiştin. Şuan bu konuda hakkında ne düşünüyorsun?

Rookie:Şuan bile Faker hala Dünya’nın en iyi yıldızı. Henüz ondan daha iyi bir durumda değilim.

Soru: Bu Worlds’te olduğu gibi taşıyıcı metası mı sana daha uygun ya da diğer metalar mı?

Rookie: Taşıyıcı şampiyonlar oynayabildiğim metalar benim için çok daha kolay.

Soru: TheShy bugün biraz bilerek öldüğün anlar oldu. Sebebi nedir?

TheShy: Takımım çok iyi oynadığından ve çok önde olduğumuzdan dolayı bazen tek başıma gidip öldüğüm anlar oldu.

Soru: Koç, IG bütün her şeyi aşıp şampiyon oldu. Bir koç olarak neler hissediyorsun?

Kim Jeong-soo:IG oyuncularının hepsinin mekanik yeteneği yüksekti ama makro oyunları kötüydü. Ben makro oyunlarını düzeltmeye uğraştım ve oyuncuların makro oyunu geliştikçe sergiledikleri performans da çok yükseldi. Adım adım kendimizi daha iyi hale getirdik.

Soru: Duke bu senin ikinci Dünya Şampiyonluğun. Nasıl hissediyorsun?

Duke: İki tane Dünya Şampiyonluğu kostümüm olacağı için mutluyum ama Dünya Şampiyonluğunu iki farklı takımla kazanan ilk oyuncu olduğum için çok daha fazla mutluyum.

Soru: Koç geçen basın toplantısında 3-2’lik bir skor tahmini yapmıştın. Seriye nasıl hazırlandınız?

Kim: 3-2 dememin sebebi yarı finaller sırasında Fnatic’le çok scrim atmamız ve bu scrimlerden iyi sonuçlar alamamızdı. Grup aşamasında da toplam skorda 2-1 gerideydik onlara karşı. Onların KT’ye benzediğini söyledim ve VOD izleyerek analiz çıkardım. Destek oyuncuları oyunda diğer koridorlara çok roam atıyordu ve Bwipo’nun da Viktor’u çok iyiydi. O yüzden main şampiyonlarını yasaklamaya karar verdik.

Soru: Rookie, Şampiyon olduktan sonra düşüncelerimi söylerim demiştin. Dinliyoruz.

Rookie: Kazandığım ilk şampiyonluğun Dünya Şampiyonluğu olması gerçekten çok değerli. Dün çok konuşmamamın sebebi çok hevesli olunca biraz aldırışsız biri oluyorum.

Önemli anlarda üstüme düşen görevi yerine getiremediğim için tüm destekleyenlerden ve takım arkadaşlarımdan özür diliyorum. Kazandığımız için çok iyi hissediyorum. Açıkcası nasıl hissettiğimi bilmiyorum, iyi mi hissediyorum onu da bilmiyorum. (gülüyor) Sadece hala inanamıyorum.

(To Ning) You played well against Broxah’s Lee Sin, which he’s really confident in and even won the series MVP. How did you prepare?Soru: Ning, Broxan’ın Lee Sin’inine karşı çok iyi oynadın. Broxan Lee Sin’de kendisine çok güveniyordu ama sen kazandın ve hatta serinin MVP’si seçildin. Nasıl hazırlandın?

Ning: Broxan’ın Lee Sin’i iyi oynadığını biliyordum ama ben de Lee Sin’de iyiyim o yüzden çok analiz etmedim. O ilk Lee Sin’i seçince Lee’ye karşı iyi bir şampiyon seçebildim ben de.

Soru: Koç, neden Sivir ve Tristana’yı banladınız?

Kim: Grup aşamasında Tristana ile güzel anılarımız olmadı o yüzden banlamak istedik. Ayrıca Rekkles’in çok fazla Tristana oyunu var ve galibiyet oranı da oldukça yüksek. Onlara kendilerine güvendikleri şampiyonları vermenin bir anlamı yoktu biz de banladık.

Soru: Yarı Finallerden sonra insanlar sana Dünya’daki en iyi üst koridor oyuncusu demeye başladılar. Sence sana rakip olacak herhangi bir üst koridor oyuncusu var mı bütün dünyada?

TheShy: Bunu ben de çok düşündüm ama sanırım koridor aşamasında bana karşı koyabilecek bir üst koridor bulunmuyor.

Soru: Rookie artık Dünya Şampiyonu olduğuna göre 2019’a girerken Faker’a neler söylemek istersin?

Rookie: Beni Faker ile karşılaştıran insanlara çok teşekkür ederim ama Faker’a yaklaşmak için bile gitmem gereken daha çok yol olduğunu düşünüyorum. Ona karşı koridorda durabilecek bir orta koridor oyuncusu olduğumu bile düşünmüyorum. Bugün Dünya Şampiyonu olarak burada bulunmama rağmen taraftarlar aksini düşünse de Dünya’nın en iyi orta koridoru olduğumu düşünmüyorum.

Faker’a, O’nun soloq dahil tüm maçlarını sürekli izlediğimi ve muhteşem oynamaya devam etmesini söylemek istiyorum.