Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Hukuk bürosundan sunuculuğa: MonteCristo

Hukuk bürosundan sunuculuğa: MonteCristo

Christopher “MonteCristo” Mykles, League of Legends sahnesinde boy göstermiş eski bir OGN sunucusu, ggChronicle’ın sahibi, analist ve takım koçuydu.

Espor serüveni bir Warcarft3 sitesi olan WCReplays’te yazarlık yapması ile başladı. Phreak ile burada tanışan Monte, birlikte WCReplays’te çalışma şansını yakalamış ve bu dostluk kendisinini espor kariyerine yön verecek olan League of Legends ile tanışmasına vesile olmuştu. Sahne değiştirmeden önce şimdilerde tarihe karışmış bir espor kurumu olanTeam Sportscast Network’e dahil olmuştu.

Dublin, İrlanda’da Trinity Koleji’nde eğitim gören Monte’nin sonraki durağı ülkesindeki Vassar Koleji olmuş burada edebiyat öğrenimini tamamlamıştı. New York’ta bir hukuk firmasındaki işini takıntı haline getirdiği League of Legends için bırakan ünlü sunucunun ilk adımı ggChronicle’ı kurmak olmuş ve League of Legends sahnesindeki kariyerini başlatmış oldu.

ggChronicle ile sayısız turnuvaya muhabir olarak katılan Monte, 2013’te Çin’de düzenlenen 2013 All-Star katılımında ilk tam zamanlı iş teklifini almış ve OnGameNet’te çalışmak üzere Kore’ye gitmişti. 2016’da son bulan sözleşmesinden sonra gözünü takım koçluğuna çeviren Monte ilk koçluk deneyimini de Temmuz 2013’ten Eylül 2014’e kadar CLG’de yaşamıştı. Katılımıyla takımı Worlds 2013 elemelerine götüren koç, ezelden beri rakipleri olan TSM’e karşı 0-2 kaybetmiş ve Worlds şansını kaçırmıştı.

CLG’den sonra yeniden oyun sunmaya dönen ünlü isim 2015’te eşzamanlı yürüteceği yeni bir oluşum olan Renegades LCS’e devam eden Monte, 2016’da ihlâl ettiği kurallardan ötürü Riot Games takımı ligden men etmiş ve yerini satmak zorlamıştı. Bu olaydan sonra LCK’deki sunucu partneri DoA ile birlikte sahne değiştirerek OGN’in düzenlediği resmi Overwatch ligini sunmaya başlayan ikili, BlizzCon 2016 boyunca devam eden Overwatch World Cup’ı sunmuş, turnuva bitiminde Blizzard tarafından tutularak Overwatch sunuculuğuna geçiş yaptılar.

32 yaşındaki sunucu Kasım 2018’de dünya evine girdi.