Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Houston Rockets, Clutch Gaming’i 20 milyon dolara sattı

Houston Rockets, Clutch Gaming’i 20 milyon dolara sattı

Houston Rockets, Clutch Gaming’i 20 milyon dolar karşılığında sattı. Takım artık Philadelphia 76ers ve Team Dignitas’ın bünyesinde bulunduğu Harris Blitzer Sports & Entertainment’a ait.

Houston Rockets, 2017 yılında kurulan Clutch Gaming’i Philadelphia 76ers ve Team Dignitas’ın sahibi olan Harris Blitzer Sports & Entertainment’e sattı. Anlaşmaya göre ilerleyen zamanlarda takım Dignitas olarak yeniden adlandırılacak ve bu isim değişikliğinin League of Legends World Championship’ten sonra yapılacağı düşünülüyor. Anlaşma tamamlandığı zaman, Clutch Gaming satışı yapılan ilk büyük takım olma özelliğini taşıyacak. 20 milyon dolardan 12,5 milyon doları alacak olan Houston Rockets, kalan 7,5 milyon doları ise 2019, 2020 ve 2021 için takım yatırımı olarak kullanacak. 2017 yılında, Team Dignitas, North American League of Legends Championship Series’e dâhil edilmemişti. Clutch Gaming ise şu anda bu ligde yer alıyor. Takımın devir işlemleri bittikten ve LoL World Championship turnuvası geride kaldıktan sonra Dignitas büyük bir yankı uyandırabilir. Elbette, bu durum ileriki turnuvalar için bir önem arz ediyor.

Satılması söz konusu olan iki takım daha bulunuyor: Echo Fox ve OpTic Gaming. İçinde bulundukları süreç tamamlandı zaman, bu iki takımın akıbeti de belli olacak. Clutch Gaming’in satılması ile birlikte takımın bundan sonraki başarı durumunun ne olacağı konuşulmaya başlandı. Söz konusu sorular, diğer iki takım için de elbette çokça gündeme gelecektir.