Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Hong Kong protestosu nedeniyle banlanan Blitzchung, Tempo Storm’a transfer oldu

Hong Kong protestosu nedeniyle banlanan Blitzchung, Tempo Storm’a transfer oldu

Geçtiğimiz ayın başında Hearthstone Grandmasters turnuvasını kazanmasının ardından verdiği röportajda Hong Kong olaylarını destekleyen ve bundan dolayı banlanan oyuncu Wai Chung “Blitzchung” Ng, Amerika merkezli Tempo Storm’a transfer oldu.

Tempo Storm CEO’su Andrey Yanyuk, yaptığı açıklamada “Oyuncuların tutkuyla bağlı olduğu şeyler konusunda oyuncularımızı desteklemeyi her şeyin üstünde tutmaktayız. Oyuncularımızın turnuvadaki performansının yanında karakterleri ve değerleri de bizim için oldukça önemli. Blitzchung’un fazlasıyla yetenekli, harika bir karaktere sahip olan ve toplulukta önemli bir yer bulunan bi oyuncu olduğunu söyleyebiliriz. Tempo Storm’un değerleriyle de uyuşan Blitzchung’a hoş geldin diyorum.” ifadelerini kullandı.

Turnuvayı kazanmasının ardından verdiği röportajda Blitzchung gaz maskesi giymiş ve Hong Kong protestolarını destekleyici bir mesaj paylaşmıştı.

Bunun ardından Blizzard ise oyuncunun turnuvada kazandığı parayı vermeyeceğini söylemiş ve Blitzchung’u bir yıllığına turnuvalardan men etmişti. Fakat şirket gelen tepkilerin ardından turnuva parasını oyuncuya iade ederken yasağını da bir yıldan altı aya çekmişti.