Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Honda LCS’in Araba Sponsoru oldu

Honda LCS’in Araba Sponsoru oldu

Riot Games, otomobil üreticisi Honda ile LCS için araba sponsorluğu konusunda anlaştı. Anlaşma, 10 Ağustos’ta başlayacak olan Summer Split Playoffları ile başlayacak. Ayrıca 24-25 Ağustos tarihleri ​​arasında Detroit’teki Finallerde de yer alacak.

Honda, League MVP ödülüne ve yaklaşmakta olan League of Legends oyuncuları için bir turnuva olan LCS Scouting Grounds’a sponsor olacak. Ligi çevreleyen özel içerik çalışmalarında olduğu doğrulandı.

Honda Medya Stratejisi Müdürü Phil Hruska partnerlikle ilgili şunları söyledi: “LCS ile olan bu partnerlik sayesinde Honda gelecekte araba olacak genç nesille güçlü bağlar kurabilecek. Espor takipçilerinin tutkusunu ve oyun topluluğunu ne kadar güçlü bir şekilde desteklediklerini biliyoruz ve Honda espor ve oyun alanında gösterdiği faaliyetleri sayesinde oyuncular için eşsiz ve unutulmaz deneyimler yaratma konusunda tamamen yetkin bir marka olacak.”

Honda’nın sponsoru olduğu Team Liquid takımı da LCS yayını boyunca içeriğe sahip olacak. Başlangıçta, Team Liquid üyelerini tanıtan ve hayranları “sürücülerini bulmaya” çağıran 15 saniyelik iki yeni video olacak. Videolar ayrıca YouTube, Reddit, Twitter, Facebook ve Instagram’da gösterilecek.

Riot Games Kuzey Amerika Espor Ortaklıkları ve İş Geliştirme Başkanı Matthew Archambault da sponsorlukla ilgili olarak şunları söyledi: “Honda, dünyadaki en deneyimli ve güvenilir otomobil üreticilerinden biri ve LCS kapsamında onlarla böyle bir birliktelik kurmaktan gurur duyuyoruz. Honda’nın espora olan bağlılığı, Team Liquid sponsorlukları da dahil olmak üzere ortada ve bu hafta sonu LA stüdyomuzda gerçekleştireceğimiz Yaz Mevsimi Play-off’larından başlayarak LCS hayranlarına üzerinde çalışacağımız yeni girişimleri ve  içeriği göstermekten heyecan duyuyoruz.”

Riot Games LCS ayrıca Caffeine, Rocket Mortgage by Quicken Loans ve U.GG gibi yayın platformlarıyla partnerlik anlaşmaları yaptığını duyurdu.