Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Akademi Ligi şampiyon IWC!

Akademi Ligi şampiyon IWC!

2019 Akademi Ligi'nde sezon son buldu.

Oldukça heyecanlı geçen sezonun ardından, mutlu sona ulaşan takım IWC Akademi takımı oldu. Yarı finalde Supermassive Akademi'yi, finalde 1907 Fenerbahçe Akademi'yi geçen IWC şampiyonluğa ulaştı. Mevsimi ikinci tamamlayan takım ise 1907 Fenerbahçe Akademi oldu. Yarın finalde Dark Passage Akademi'yi mağlup eden 1907 Fenerbahçe, finalde IWC takımına takıldı. IWC takımında, önümüzdeki sezon çaylak kategorisinden çıkacak olan Starscreen ve Köfte'nin yerine kimlerin geçeceği merak konusu. Bu sene Şampiyonluk Ligi'nde de oldukça iyi performans sergileyen Starscreen ve Köfte, akademi liginde de oldukça iyi performans sergiledi. Ancak bu iki oyuncu, önümüzdeki sezondan itibaren sadece Şampiyonluk Ligi'nde oynayabilcek.

Şimdi gelin, IWC ve Fenerbahçe arasında oynanan bu heyecanlı finali baştan yaşayalım

1. MAÇ

Üst koridorunu ve alt koridorunu ağır kazanan Fenerbahçe, Köfte'nin iyi oyunlarına rağmen seride 1-0 öne geçmeyi başarıyor.

 

2. MAÇ

Starscreen, Psychoferret ve Köfte'nin sahneye çıkmasıyla IWC seriyi 1-1'e getirdi.
 

 

3. MAÇ

Makro oyunda oldukça iyi oynayan IWC, orta koridorlarının üstün performansıyla seride 2-1 öne geçti.

 

4. MAÇ

Fenerbahçe oyuncu değişikliğine gitti. Stefan ve Hades devreye girdi. Her ne kadar ilk kanı veren isim Hades olsa da Fenerbahçe, maçı kazandı ve seri 5. maça uzadı.
 

 

5. MAÇ

Beşinci maçta Starscreen, yıldızlaştı ve üstün Kennen performansıyla takımını şampiyonluğa taşıdı.