Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri HFn, Chaos Esports’tan ayrıldı

HFn, Chaos Esports’tan ayrıldı

Chaos Esports, 1. pozisyonda oynayan William “HFn” Medeiros ile yollarını ayırma kararı aldı. Boşalan koltuğa kimin geleceği ise henüz bilinmiyor. 

Mayıs ayının başlarında Otavio “Tavo” Gabriel ile yollarını ayıran Chaos Esports, Danylo “Kingrd” Nascimento’nun da takımdan ayrılmasıyla kadrosundaki eksikleri doldurma konusuyla gündeme gelmişti. Ancak kadrodan ayrılan isimler bu kadarla sınırlı kalmadı ve kısa bir süre sonra Aliwi “w33” Omar da kadrodan ayrıldığını duyurdu. Ancak w33’ün ayrılığı diğer isimler gibi değildi.  Ayrılma sebebi sağlık problemleri nedeniyle bir süre kariyerine ara vermek istemesiydi. Böylece, Chaos’un iki kişiden oluşan bir kadrosu kaldı. EPICENTER turnuvasının çok kısa bir süre başlayacağı düşünülünce kadronun tamamlanması gerekiyordu. Chaos, kadrosundaki eksikleri Nico “Gunnar” Lopez, Maurice “KheZu” Gutmann ve Milan “MiLAN” Kozomara ile doldurdu.

Son olarak, 1. pozisyonda oynayan HFn ile yollarını sessizce ayıran takım, yeni oyuncularını çoktan bulmuş ve Twitter üzerinden, kadroda 3 yeni oyuncunun yer alacağı ile ilgili bir duyuru yaptı. Ancak hala HFn’nin takımdan ayrılışını resmi olarak duyurmuş değiller.

21 yaşındaki Brezilyalı oyuncu Hfn, kariyerine paiN Gaming ile 2013 yılında başlamıştı. Carry rolüyle Dota 2 sahnelerinde boy gösteren oyuncunun eski takımlarında tekrar tekrar yer almak gibi bir alışkanlığı da vardı. Örneğin paiN Gaming kadrosunda 2013, 2015, 2016, 2017 ve 2018 olmak üzere 5 farklı transferle yer almıştı. Aynı durumu T Show takımı ile de yaşamış ve farklı dönemlerde 3 kez transferi gerçekleşmişti. Yaklaşık 6 aydır Chaos Esports’ta yer alan oyuncunun yeni takımı ile ilgili herhangi bir bilgi yok. Belki de eski takımlarından birine döner, ne dersiniz?