Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Hem ucuz hem çok keyifli: Party Panic

Hem ucuz hem çok keyifli: Party Panic

“Hem ucuz hem çok keyifli” serimizde daha önce Stick Fight: The Game ve Speedrunners oyunlarını incelemiştik. Her iki oyunu da Flank ekibi olarak oynamış ve gameplay videosunu sizinle paylaşmıştık. Bu hafta, en az diğer oyunlar kadar keyifli ve rekabet dolu bir oyun seçtik: Party Panic.

Everglow Interactive tarafından 2017 yılında geliştirilen ve oyunseverlere sunulan oyun aslında şirketin tek oyunu. Sürekli olarak güncellenen ve geliştirilen oyunda, özellikle arkadaşlarınızla birlikte oynuyorsanız eğlenceli vakit geçirmemek imkânsız oluyor. Farklı ve komik görünümlü, mimiklerini bol bol kullanan karakterlerin birbirleriyle yarışmasını konu alan oyunda farklı görevler ve küçük oyunlar bulunuyor. Bu oyunlarda amaç, hem sizden istenen şeyi yapmak hem de takımdaki diğer kişileri geride bırakarak en yüksek almak. Örnek verecek olursak tavuklarla dolu bir alanda, her oyuncu en fazla tavuğu kendi alanına koymak için çabalıyor. Ama bu sırada rakibin alanından tavuk çalabiliyor ve onun puanını düşürebiliyorsunuz. Her seviyede farklı bir oyunla karşılaşacağınız oyunu ister online olarak ister arkadaşlarınızla eşleşerek oynayabiliyorsunuz. Elbette, her oyunda olduğu gibi arkadaşlarınızla yan yana oynamak çok daha eğlenceli oluyor. Oyunu MAC OS, Windows ve Linux üzerinden oynayabiliyorsunuz.

Oyun sırasında, kontrol tuşlarını Speedrunners’ta olduğu gibi kendiniz ayarlıyorsunuz hatta kontrol için mouse kullanmak ya da onun yerine ekstra bir tuşu atamak da tercihinize bağlı. Yapabildiğiniz tek ayarlama da bu değil. Bir oyunun kaç puanda bitmesini istediğinizi, single oyun modunda hangi zorluk seviyesinde oynayacağınızı ve karakterinizin görünümünü de seçebiliyorsunuz. Ayrıca bu minik oyunlar yerine board game ya da hikâye türünde bir oyun da oynayabiliyorsunuz. Oldukça eğlenceli olan oyunu oynamak için Steam üzerinden satın almanız gerekiyor. Oyunun fiyatı ise 26 TL. Ancak bu kez çoklu oyun kampanyası bulunmuyor. Yine de birçok oyuna göre oldukça uygun fiyatlı olan oyunu özellikle arkadaşlarınızla birlikte oynayıp çok keyifli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.