Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Hearthstone Dünya Şampiyonası detayları

Hearthstone Dünya Şampiyonası detayları

Hearthstone World Championship 2019, 25 Nisan tarihinde gerçekleşecek. Bu süreç yaklaşırken katılımcı oyuncuların grupları da belli oldu. Her zaman olduğu gibi seyirciler, oyuncuları oylayarak kart paketleri kazanabilecek. Binlerce paket hediyesi kazanma şansına, Dünya Şampiyonası’nı Twitch üzerinden izleyen seyirciler de kazanabilecek. Oylamalar turnuvadan bir gün önce yani 24 Nisan tarihinde sona erecek.

Tayvan, Taipei’de düzenlenecek olan etkinlikte 16 oyuncu mücadele edecek. Bu oyuncular, 4’er kişiden oluşan 4 grup olarak 1 milyon dolar ödül havuzu için yarışacaklar. Şampiyon oyuncu, hem Hearthstone Dünya Şampiyonu unvanına hem de ödül havuzundan en büyük paya sahip olacak.

Katılacak oyuncular ve grupları aşağıdaki şekildedir:

A grubunda yer alan oyuncular: Jing, BloodTrail, XiaoT ve Bunnyhoppor

B grubunda yer alan oyuncular: Muzzy, killinallday, languagehacker ve Yueying

C grubunda yer alan oyuncular: Ike, hunterace, A83650 ve Justsaiyan

D grubunda yer alan oyuncular: Roger, bloodyface, Tyler ve Viper

Oyuncuların birçoğu geçtiğimiz yıllarda farklı turnuvalarda birinciliğe ulaşma başarısına sahip olmuştu. Özellikle A83650, Muzzy ve Hunterace birden fazla kez şampiyon olarak bu turnuvada da büyük beklentiler yarattı. Geçtiğimiz senenin HCT şampiyonu Roger da aynı beklentileri yaratan isimlerden biri oldu. Birçok başarılı ismin birbirine karşı mücadele edeceği turnuvada oyuncular kazanırken seyirciler de oy kullanarak kazanacaklar.

Geçmiş yılların şampiyonları beklentileri karşılayacak mı, diğer oyuncular arasından yeni bir şampiyon mu çıkacak tahmin etmesi zor. Ancak her oyunun turnuvasında sürpriz yapan isimler olduğu gibi bu kez de olabileceği ihtimaller arasında. Bunları öğrenmek için turnuva karşılaşmalarını beklememiz gerekecek.