Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Günahım Neydi: Star Wars: Battlefront 2

Günahım Neydi: Star Wars: Battlefront 2

"Günahım Neydi" serisinin bu bölümdeki konuğu: Star Wars: Battlefront 2. 17 Kasım 2017 tarihinde çıkışını gerçekleştiren Star Wars: Battlefront 2, oyun çıkmadan önce insanları çok büyük beklentilere sokmuştu. Öncelikle oyunumuza isyancıların Mon Calamari Star Cruiser isimli gemilerinden birisi içerisinde tutsak olan Iden Versio ile başlıyoruz. Iden Versio’nun maceralarında ilerlerken Luke, Kylo, Han, Leia gibi birçok isimle oynama şansını buluyoruz. Bu sırada Star Wars’da ki en iyi bilinen gezegenler arasında yolculuklar da yapıyoruz ancak ana senaryomuz çok kısa bir süre içinde bitiyor. Yaklaşık 4-5 saat içinde biten ana senaryomuz ağzımıza bir parmak bal çalıyor adeta. Ancak Battlefront’un öne çıkan özelliği tabii ki de Multiplayer.

Zaten Battlefront 2 bu seriye konuk olma şerefini bu kısma borçlu. Ancak size öncesinde Multiplayer modlarını tanıtalım:

Blast: 20 kişi arasında oynanan “team deathmatch” türünde bir mod, takımlardan 100 öldürmeye ilk ulaşan takım oyunu kazanıyor.

Galactic Assault: 20’şer kişilik iki takımdan oluşan bu modda, takımlar görevleri tamamlayarak oyunu kazanmaya çalışıyorlar.

Heroes vs. Villains: Karanlık taraf vs. Aydınlık Taraf, Star Wars adına mâl olmuş karakterlerle bu modda oynayabiliyorsunuz.

Starfighter Assault: Uzay gemilerinin savaştığı, 12’şer kişilik 2 takım arasında oynanıyor.

Strike: 8’er kişilik iki takımdan oluşan bu modda, bir eşyayı bölgeler arasında yer değiştirmeye çalışıyoruz.

Buraya kadar her şey güzel. Grafikler gayet iyi, oyun içi sesler harika, her şey yolunda diyebiliriz. Peki Battlefront 2’nin bu seriye konuk olmasının sebebi nedir? Bunun cevabını kısa yoldan nasıl verebiliriz diye düşünürsek, iki harf sanırım yeterli olacaktır: EA.

EA’nin yıllardır her oyunu P2W şeklinde çıkarması veya oyuna yatırılan gerçek para ile normal oyuncuların çok önüne geçilmesi gibi faciaları zaten biliyoruz. Ama bu Battlefront 2’de iyice sınırı aştı diyebiliriz. Hatta öyle ki Belçika’da Loot-Box sistemi yürürlükten kalktı. Ne FIFA’da alınan Fifa Points’ler ne de Battlefront 2’de ki kartlar… Tabii ki bu oyunun Loot-Box harici birkaç ufak sıkıntısının da bu listeye girmesinde etkisi oldu.

PC sürümünde yaşanan çökme sorunları, server problemleri, senaryo modunun bu kadar kısa sürmesi ve Frostbite oyun motorundan dolayı yaşanan ufak tefek fizik motoru sorunları Battlefront’u bu listeye almamıza sebep oldu. Yine de Star Wars serisine körü körüne bağlı olan hayranlar bu oyundan zevk almaya, oynamaya çalışmasına rağmen diğer grubu kendine çekemeyen Star Wars: Battlefront 2, pazarlama konusunda çuvalladı diyebiliriz.