Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Günahım Neydi: Crackdown 3

Günahım Neydi: Crackdown 3

Hollywood yıldızlarını artık sık sık oyunlarda görüyoruz. Terry Crews’da bunlardan birisi. Bilmeyenler için Terry Crews, 50 yaşında Amerikalı bir komedyen ve aktör. Kendisi aynı zamanda serimizin konuğu olan Crackdown 3’ün başrolü. Öncelikle Crackdown 3 önceki oyundan yıllar sonrasını ele alıyor. Oyunda The Agency ajanı olarak yer alıyoruz ve TerraNova Corp’u alaşağı etmeye çalışıyoruz.

Crackdown serisi zaten genel olarak basit, sığ bir hikayeye sahip. Hikaye ne kendi içinde dallanıp budaklanıyor ne de bizle bir bağ oluşturuyor. Kötü adamlara gereken özenin gösterilmediğini söyleyebiliriz. Bize yardımcı olan karakterler için de durumun çok farklı olduğunu söyleyemeyiz.

Oyun sadece aksiyon dolu olmasıyla öne çıkıyor ancak maalesef ne derin bir hikaye söz konusu ne de birbirinden farklılaşan görevler. Oyun çok kısa bir süre sonra kendini tekrarlamaya başlıyor. Sizin yaptığınız tek şey ise düşmanları öldürmek ve patlama yaratmakla sınırlı kalıyor.

Oyun zorluk seviyesi açısından da hayal kırıklığı yaratıyor. Karşınızda bir direnç görmüyorsunuz ve bu durumda oyunu sıkıcılaştıran bir başka faktör olarak göze çarpıyor. Ne basit görevlerde ne de boss savaşlarında zorlanıyorsunuz. Bunun muhtemelen en önemli nedeni otomatik odaklanma. Mekanikler döneme göre çok geride, silahınız otomatik odaklanırken size sadece hareket etmek veya zıplamak kalıyor.

Fakat oyunun artıları da yok değil. Öncelikle belirtmekte fayda var ki bu bir Xbox Exclusive oyunu (Gerçi Windows 10’da da oynanabiliyor.). Ve oyundaki en zevk veren şey karakter gelişimi. Çeviklik, sıçrama, ateşli silahları kullanma ve yakın dövüş siz oynadıkça gelişen özelliklerinden. Her bir hareketi ne kadar çok yaparsanız o özelliğin gelişmesinde önemli rol oynuyor. Oyunda hiç durmayan bir aksiyon ve patlamalarla dolu bir dünya da var. Ancak bu güzel özellikler oyunun hayal kırıklığı yaratmasının maalesef önüne geçemiyor.