Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri GS Esports: “Eylül ayındaki sezona güçlü girmek istiyoruz.”

GS Esports: “Eylül ayındaki sezona güçlü girmek istiyoruz.”

Mücadele ettiği liglerde istediği neticelere ulaşamayan Galatasaray Espor yeni kadro ve takım ile yeniden profesyonel arenaya hazırlanıyor.

Bugün GS TV’deki Gün Ortası’nın konuğu olan Erdal Özmandıracı, GS Esport hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Programda mevcut yönetim ile alınan aksiyon adımlarını sıralayan Özmandıracı “Türkiye’nin bütün büyük markaları Espor’un içinde olmak istiyor. Türkiye’de futbol ve basketbola sponsor olan markalar ‘Biz bu sporun neresinde olabiliriz?’ diye düşünüyor. Yeni jenerasyon tamamen Espor’a ilgili durumda. Gelecek yıllar içinde büyün sponsorluk markaları Espor ile ilgilenecekler. Örneğin Bahçeşehir Üniversitesi, League of Legends’taki en önemli takıma sponsor oldu ve ayrıca burs da veriyor. League of legends ve Wolfteam Türkiye’de en çok rağbet gören iki espor branşı. “League of Legends Ligi’nde Eylül ayında bir sezon daha olacak. O sezona daha güçlü girmeyi düşünüyoruz.” Sözlerine yer verdi.

Kaynaklarımıza göre GS Esports, TCS’i domine ederek birinci bitiren ve TCL’e otomatikman yükselen MacroManiacs’a teklif götürmüş durumda. Hali hazırda takımdaki oyuncuların mevcut bir sinerji yakalaması ise organizasyonun yeni oyuncu arama riskini düşürecektir.

Biz de Flankesports olarak konunun takipçisi olduğumuzu belirtelim. Gelişmeleri size aktarmaya devam edeceğiz.