Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Golden Guardians, LCS’te play-off’lara kalan son takım oldu!

Golden Guardians, LCS’te play-off’lara kalan son takım oldu!

Tie break maçında Dignitas'ı mağlup eden Golden Guardians, play-off'lara kalmayı başardı.

LCS 2020 Bahar Mevsimi'nde play-off'lara kalacak son takım, bugün oynanan maçların ardından belli oldu. Tie break'in ilk maçında Immortals'ı mağlup eden Dignitas, üst turda Golden Guardians ile karşılaştı. Closer'lı GG, mücadeleyi kazanarak play-off'lara çıktı. Maç bir hayli eşit gitti ve kaotik, gergin savaşlara sahne oldu.

Closer, hakim olduğu şampiyonlardan Jarvan seçimini yaptı. Temsilcimiz erken oyunda Akaadian’a karşı büyük bir üstünlük kurdu. Golden Guardians erken bir Alev Ejderi aldı. Froggen alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı aldı. Dignitas orta oyuna geçerken doğru hamleleri yaparak ufak bir üstünlük yakaladı. Orta koridorda yapılan savaşı iyi oynayan FBI, takımının pozisyondan önde çıkmasını sağladı. Golden Guardians Baron güçlendirmesini aldı. Buna rağmen eşitlik uzun bir süre bozulmadı. Savaşlar kaotik geçti. Akıl oyunlarının döndüğü oyunda ilk hatayı DIG yaptı. Golden Guardians savaşı kazandı ve yine Baron aldı. İnhibitörleri düşüren ekip son savaşı da kazandı ve maçı 45 dakikada bitirdi.

Bu sonucun ardından LCS'te yer alan temsilcilerimiz Broken Blade, Nisqy ve Closer play-off turuna çıkma başarısı gösterdi. Bundan sonraki aşamalarda neler olacağını bekleyip göreceğiz.

Photo Credit: Golden Guardians