Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Evil Geniuses, 100 Thieves’i mağlup ederek normal sezonu ikinci sırada tamamladı!

Evil Geniuses, 100 Thieves’i mağlup ederek normal sezonu ikinci sırada tamamladı!

Son tie break maçında 100 Thieves'i mağlup etmeyi başaran Evil Geniuses, LCS'te normal sezonu ikinci sırada tamamlamayı başardı.

LCS 2020 Bahar Mevsimi'nde normal sezon maçlarının son bulmasının ardından tie break'lere geçildi. 6 takımın katıldığı bu turda 1 ve 2. tur maçları oynandı. İlk turda FlyQuest'i mağlup eden 100 Thieves, üst turda Evil Geniuses'ın rakibi oldu. Bu maçın kazananı ise EG oldu. Evil Geniuses bu sonuçla birlikte normal sezonu ikinci sırada bitirdi. Kaybeden 100 Thieves ise üçüncü sırada geldi.

EG, Malzahar seçimi yaparak oyun planını Jiizuke'nin ulti'leri etrafında kurdu. Üst koridorda yapılan ikiye ikide ilk kan 100 Thieves'e gitti. İki takım da erken oyunu üst koridor etrafında oynadı. 100T orta oyunda ufak bir üstünlük yakaladı ancak Jiizuke'nin devreye girmesiyle savaşları kaybetti. EG, Malzahar ulti'leriyle rakibini cezalandırdı ve maçta eşitliği sağladı. Svenskeren'ın ellerindeki Lee Sin maça ağırlığını koydu ve geçtiğimiz sezonun MVP'si mücadelede fark yarattı. Üst koridordan ittiren EG, maçı 28 dakikada bitirmeyi başardı.

Bu sonuçla birlikte LCS 2020 Bahar Mevsimi'nde normal sezon sıralamaları tamamen belli oldu. Uzun bir aradan sonra lige geri dönen Evil Geniuses, ikinci olarak normal sezonu gayet iyi bitirdi. Geçtiğimiz mevsime kıyasla çok daha mütevazi bir kadro kuran 100 Thieves ise üçüncü olarak yine kendileri için iyi sayılabilecek bir başarının altına imzasını attı.