Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri GBM: Artık VFŞL’de oynamayı düşünmüyorum

GBM: Artık VFŞL’de oynamayı düşünmüyorum

Geçtiğimiz yılı Galatasaray Esports bünyesinde geçiren GBM, Kore espor medyası Inven Global’e bir röportaj vererek tekrar VFŞL’de forma giymeyi düşünmediğini söyledi.

GBM’in sosyal medya üzerinden maaş problemini duyurması iki gündür sadece bizim gündemimizi değil dünya basınının da gündemini meşgul ediyor. Daha önce BalKhan’ın da aynı şekilde Twitter üzerinden sitem etmesiyle gündeme gelen Galatasaray Esports’un ödeme problemi bu defa çok daha fazla yankı bulmuş durumda.

GBM ve BalKhan’ın iddialarına göre Galatasaray Esports yönetimi oyunculara sürekli olarak “haftaya ödeyeceğiz” diyerek süre kazanıyor, yalan söylüyor ve ödemeyi gerçekleştirmiyor. Inven’e röportaj veren GBM durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Kasım ortasında “Önümüzdeki hafta bu problemi çözeceğiz.” dense de GS tarafından herhangi bir aksiyon alınmadığını söyleyen GBM, mesajlarının görmezden gelindiğini de ekledi. Inven’e Erol Özmandıracı ile Whatsapp konuşmalarının ekran görüntüsünü paylaşan GBM’in oldukça hayal kırıklığı yaşadığını açık bir şekilde görülebiliyor.

Tolerant ve G0dbro’nun da aynı problemi yaşadığını söyleyen GBM, ligde bu problemin uzun bir süredir yaşandığını ve artık klasikleşmiş bir hale geldiğini düşündüğünü söylüyor. GBM ayrıca tekrar VFŞL’de oynamayı düşünmediğini ve bundan dolayı da problemi sosyal medyaya taşıdığını sözlerine ekledi.