Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Galatasaray’ın orman mücadelesi

Galatasaray’ın orman mücadelesi

Galatasaray Espor, kurulduğu günden beri en çok ormancı değiştiren takımlardan biri oldu. İlk zamanlarında ormancı olarak Lamine-Lounis “Kanani” Khouani ile anlaşan takım, 8 Şubat 2017 tarihinde ise Stefan “Nerroh” Pereira ile anlaşmıştı. Nerroh ile istediği verimi alamayan takım, 15 Şubat 2017 tarihinde Doğukan “Adaniel” Karasakal ile anlaşmış, ancak bu anlaşma da uzun sürmemiş ve 5 Mart 2017 tarihinde Anıl “Decagon Moon” Öztürk’ün takımın yeni ormancısı olmasına karar verilmişti.

 

 

 

Lamine-Lounis “Kanani” Khouani   Stefan “Nerroh” Pereira   Doğukan “Adaniel” Karasakal   Anıl “Decagon Moon” Öztürk

 

Fakat bu sefer daha da ilginç bir olay ortaya çıkmıştı. Galatasaray Espor’un eski ormancısı Kanani, Galakticos takımının analisti olmuştu ve Galatasaray Espor – Galakticos maçının ardından Galatasaray takımının oyuncularının bulunduğu odaya gelerek yeni ormancı Decagon Moon’a kışkırtıcı tavırlar sergilemişti. Galatasaray Espor’un o dönem analisti olan Eren “Zenith” Aydın da bu kışkırtmalara Decagon Moon ile birlikte yenik düşünce maçın ardından bir tartışma ortamı olmuş ve çeşitli tehditler ile birlikte şiddet yanlısı hareketler görülmüştü. Bu olayın sonucunda Kanani, Decagon Moon ve Zenith, belli bir süre için tüm resmi Riot Games etkinliklerinden men edildi. Bu sefer durum daha da vahimdi. Galatasaray Espor hem bir türlü istikrar sağlayamadıkları ormancılarını, hem de analistlerini kaybetmiş oldu. 5 Mart 2017 tarihinde takıma katılan Decagon Moon toplamda sadece 1 hafta takımda aktif oynamış ve aldığı men cezası yüzünden 12 Mart 2017 tarihinde takıma veda etmek zorunda kalmıştı.

 

Galatasaray Espor 2017 Yaz Mevsimi formasıyla Sergen “Broken Blade” Çelik
Takımda hem üst koridor, hem de ormancı rolünde görev almıştı.

 

Takım artık ormancı arayamayacak durumdaydı. Öyle ki her ne kadar o zamanlar yıldızı parlamamış olsa bile yeteneğiyle adından sıkça söz ettiren Sergen “Broken Blade” Çelik, bir süre boyunca Galatasaray Espor’da ormancı pozisyonunda oynamış, yeni ormancı transferi yapılana kadar üst koridorda oynaması için ATLAS eSports Team’den, Mertkan “Smoke” Salman transfer edilmişti. Smoke’un üst koridorda oynadığı, Broken Blade’in ise ormancı pozisyonunda olduğu maçı kazanan Galatasaray Espor, bazı takipçileri tarafından “Broken Blade yeteri kadar iyi bir üst koridor oyuncusu değil, Smoke takımda kalmalı.” eleştirilerine maruz kalmıştı. Bunun üzerine Broken Blade 13 Mart 2017 tarihinde, LoLespor YouTube kanalına Beklentileri karşılayamadığımız için üzgünüm. başlıklı bir röportaj vermişti.

 

“Mekaniklerim çok iyi değil, çok deneyimli de değilim ama yine de eldeki seçeneklerde en iyisi bendim ve kötü performans gösterdim, bunun için de çok üzgünüm. Beklentileri karşılayamadık.”
Sergen “Broken Blade” Çelik

 

16 Haziran 2017 tarihinde, takıma Seyit “GilleteAbdi” Cüce’nin katılmasıyla Smoke eski takımına geri döndü ve Broken Blade tekrardan üst koridor pozisyonuna geçti. 5 Haziran 2017 tarihine gelindiğinde GilleteAbdi yedeğe çekilirken Hong “Coma” Hee-bum takıma katıldı ve bu da çok konuşulan bir başka transfer oldu. Her ne kadar performansıyla göz dolduran bir transfer de olsa takım küme düşmeyi çoktan garantilemişti.

Hong “Coma” Hee-bum

 

Takım, küme düşmeyi garantileyince takımda görev alan bazı kişiler gemiyi erkenden terk etmeye başladı ve Galakticos takımına transfer oldu. Gemiyi terk edenlerin yaşattığı hayal kırıklıklarının üzerine, sonunda Galatasaray Espor ormancısını buldu dedirten Coma, Galakticos maçında kötü performans göstermesi üzerine hayranların aklını karıştırmıştı. Takım değiştiren görevlilerin Galakticos’a transfer olurken Coma’yı da gizliden transfer ettikleri iddiaları ortaya çıktı. Söz konusu transfer iddiaları gerçek miydi bilinmez ama play-off mücadelelerine katılmaya hak kazanan Galakticos, maçlarına Galatasaray’ın ormancısı Coma ile devam etmişti (Ancak bu iddiaları düşünürken Coma’nın küme düşen ve kapatılacağı konuşulan bir takımda oynamak istemeyeceğini de anlamak gerekiyor). Sonuç olarak Galatasaray taraftarı, hem ihanete uğradığını hissetti hem de takımlarının, küme düşmesinin ardından kapatılacağı dedikodusu ile derinden sarsıldı.

Arttu “Taikki” Sirkka

 

Eski yönetimin çalkantılı döneminin ardından 2019 Kış Mevsimi’nde takımın yeniden kurulmasına karar verildiğinde konuşulan ilk ve tek isim Arttu “Taikki” Sirkka oldu. Taikki, takımda ortalama bir performans sergilediği halde hayranlar tarafından çok fazla olumsuz eleştiriye maruz kaldı. Transfer açıklamasından sonra bile takımın açılışı için uzun süre bekleyen taraftarlar daha ünlü ve daha iyi performans sergileyebilecek bir ormancı beklediklerini dile getiriyorlardı. İlk maçların oynanmasının ardından Galatasaray Espor, ilk birkaç hafta boyunca liderlik koltuğunu bırakmayınca sadece Taikki için değil takımın geri kalanı için de yapılan olumsuz eleştiriler azalmıştı. Mevsim sonunda takımdan ayrılan Taikki, kaynaklarımıza Galatasaray Espor maçları süresince sık sık kontrolünü kaybettiğini ve takımdaki bazı kişilerle anlaşmazlıklar yaşadığını, takımın en masum oyuncusunun ise Dan “Godbro” Van Vo olduğunu belirtmişti.

 

2019 Kış Mevsimi için takımda görev alan Taikki’den sonra, 2019 Yaz Mevsimi için takıma katılan çaylak ormancı Choi “BalKhan” Hyun-jin daha takımla antremanlara bile başlamadan taraftarların en çok merak ettiği isimlerden biri olmuştu. Kore sunucusunda, Challenger 500 LP olması ve MSI’da kadrosunda  yer aldığı Bombers ile dikkatlerini üzerine çeken BalKhan, maalesef ilk maçında istenilen performansı sergileyemedi. Ancak hâlihazırda takımın genel olarak, maç boyunca iyi olmadığını düşünürsek bütün suçlamaları BalKhan’a yüklemek yersiz olacaktır.

Balkhan, ilk haftanın ikinci maçını iyi geçirmiş ve Galatasaray Espor takımı da ikinci gün maçlarını kazanmış olduğu halde Twitter’dan özür dileme ihtiyacı hissetti ve taraftarlara, ilerleyen zamanlarda daha iyi performanslar ortaya koyacağının garantisini verdi. Kısa zamanda gelen yoğun destek mesajları BalkHan’ı duygulandırmış olacak ki taraftarlar için ligimizde henüz benzeri görülmemiş bir jeste imza attı.

İşte karşınızda BalKhan’ın yeni imajı

 

Fotoğraflar, ilk olarak Galatasaray Espor’un deneyimli orta koridor oyuncusu Lee “GBM” Chang-seok’in Instagram hesabındaki hikayelerde görüldü. GBM’in paylaştığı Instagram hikâyelerinde, BalkHan’ın bir kuaför koltuğunda oturduğu ve arkasında ise uygulamaya hazır durumda olan sarı ve kırmızı renkte saç boyaları görülüyordu. GBM, fotoğraf açıklaması olarak ise “Tahmin edin ne yapıyor?” notunu eklemişti. 

 

 

Bir süre sonra hikâyeleri hesabından kaldıran GBM, farkında olmadan sürprizi bozduğunu anlamış olmalı. Sanıyoruz ki kuaför koltuğunda oturan BalkHan, GBM’in sürprizi bozduğunu fark etti ve işlem tamamen bitinceye kadar ondan fotoğraf veya video paylaşmamasını istedi. Daha sonra ise BalKhan, Twitter hesabında bu fotoğrafları paylaşarak taraftarın gözdesi olmayı başardı.