Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Frozen’dan veda sinyalleri! 1907 Fenerbahçe’den ayrılacak mı?

Frozen’dan veda sinyalleri! 1907 Fenerbahçe’den ayrılacak mı?

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi temsilcilerinden 1907 Fenerbahçe’nin orta koridoru Koreli oyuncu Kim “Frozen” Tae-il Twitter hesabından sürpriz bir açıklama yaptı. 2018 Yaz Mevsimi finallerinde, yarı final aşamasında Bahçeşehir SuperMassive Esports’a 3-1 yenilerek mevsim finallerine veda eden 1907 Fenerbahçe’de birtakım değişiklikler bekleniyordu. Takımın orta koridoru, tecrübeli oyuncu Frozen, dün gece saatlerinde Twitter hesabından yaptığı açıklamada, sezon boyunca yaşadığı duygusal anlardan, yorgunluklarından ve yıprandığından bahsederken diğer yandan da ilginç bir konuya değindi.

Takım içerisinde kendisini hayal kırıklığına uğratan, umursamaz davranan ve sorumsuzca davranan birkaç oyuncu olduğundan bahseden Frozen, isim vermedi. Bu oyuncuların bu hareketleriyle takıma zarar verdiğini söyleyen Frozen, takımın hedefinin de bir olmadığını belirtti. Ayrıca açıklamasının sonunda oyuna devam edip etmeyeceğine, ederse Türkiye’de kalma durumuna karar vermediğini söyleyen Frozen 3 hafta daha Türkiye’de olacağını, bu sürede bilgi vereceğini belirtti.

Sizce Frozen’ın kastettiği oyuncular kim? Frozen’ın sezon boyu performansını nasıl buldunuz? Kalmalı mı yoksa 1907 Fenerbahçe orta koridorda veya diğer rollerde değişikliğe gitmeli mi? Yorumlarınızı bekliyoruz!

İşte Frozen’ın açıklamasının tamamı:
“Herkese merhaba, iyisiyle kötüsüyle bir senenin daha sonuna geldik. Birçok olay yaşadık sene boyunca, özellikle sene başındaki Kore bootcamp’inden sonra sene sonunda böyle bir sonuç alacağımız hiç aklımdan dahi geçmedi.

Sayısız duygusal aşamalardan geçtim, kimi zaman üzüldüm, kimi zaman sevindim, kimi zaman ise kızgındım. Yaşım ilerledikçe hem sağlığım hem askerlik durumum hem de geleceğim hakkında endişelerim artmaya başladı. Düşünce yapım eğer sezonu kazanamaz isem, o senenin benim için son olacağı yönünde oldu hep. Bu yüzden de yukarıda bahsettiğim endişeler git gide daha da stres yapmaya başladı. Çünkü boşa harcayacak bir zamanım yok ve her daim elimden gelenin en iyisini yapmalıyım. Bu yüzden de ciddi anlamda kazanmak istedim bu sene. Bileğimde sağlık sıkıntıları yaşamama rağmen çalışmayı bırakmadım ve sıkıntılarımızı çözmeye odaklandım; hem bireysel hem de takımsal anlamda. Fakat hala üstesinden gelemediğim birçok sıkıntı mevcut.

Çuvalladığım zamanlarda yeteneğimin olmadığını düşündüm ancak pes etmedim, hiçbir zaman. Çözemeyeceğimden emin olduğum konular hakkında dahi çözmek için elimden geleni yaptım. Ancak bir süre sonra farkına vardım ki gerçekten bazen her şeyini ortaya koysan dahi üstesinden gelemediğin şeyler olabiliyor.

Bu sezon gerçekten benim için aşırı yıpratıcı idi. Bu sezon benim adıma pişmanlıklarla dolu olsa da güzel bir deneyim olduğu kanaatindeyim.

Birkaç oyuncu beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı, özellikle kişilikleri ve düşünce yapıları. Hedeflerimiz bir olmadığı sürece güzel bir sonuca ulaşmamız imkansız. Bence bir takımın ortak bir hedefi olmalı, eğer aynı hedefi paylaşmayan birisi varsa bile diğerlerini bu yolda geri çekmemeli. Takım arkadaşlarının önünde umurunda olmadığını dile getirmek, gerçekten sorumsuzca bir davranış. Buna soloq’dan güzel bir örnek verebilirim. Düşünün ki; tekli derecelide bir takım arkadaşınız AFK kalıyor ve geriye kalan 4 kişi varıyla yoğuyla çabalıyor. Sadece oyunu oynasa direk kazanacaksınız ama sorumsuz davranışı yüzünden sizleri kazanmaktan alıkoyuyor.

Birinden intikam almayı kafaya koyduysanız, bilmelisiniz ki sadece onu değil, kendi etrafınızdaki insanları bile inciteceksiniz. Ayrıca takımına oyun kaybettirmenin bence hiçbir bahanesi olamaz. Böyle bir davranış bütün hayallerimizi ve hedeflerimizi tamamıyla yok eder, bu yüzden hiçbir şekilde tekrarlanmamalı. Gerçekten kazanmak istiyorsak, bahane bulmak yerine çözüm aramalıyız.

Eğer amatör bir oyuncuysanız, hedefinizde profesyonel oyuncu olmak varsa, bilmeniz gereken bir şey var ki para size oyun kazandırmaz. Azimli olmak ve pes etmemek asıl önemli olan şeyler. Eğer işinizde başarılı olmak istiyorsanız, fedakarlık yapmanız gerektiğinin farkında olmalısınız, gerektiğinde hayatınızdan bile fedakarlık etmelisiniz, eğlenceniz bile yaptığınız iş olmalı. Türkiye’de birçok genç ve yetenekli oyuncular gördüm, bana kalırsa akıl danışacakları deneyimli insanlara çok ihtiyaçları var. Bu insanlar oldukça, gerçekten güzel yerlere gelebilirler. Gayret, size asla ihanet etmez, elinizden gelenin her daim en iyisini yapmaya çaba gösterin. Kendinize her daim sorun, “elimden gelenin en iyisini yaptım mı?” diye. Gereken çabayı gösterdiğiniz sürece şans bir gün size de gülecek ve o an geldiğinde adım atmaktan korkmayın.

Destekleyen herkese ve takımıma çok teşekkür ederim. Türkiye’de oynamaktan gurur duyuyorum. Oyuna devam edip etmeyeceğim konusunda kararsızım, devam ettiğim takdirde burada mı devam ederim, onu da bilmiyorum. Beni destekleyen herkese teşekkür ederim, bana gösterdiğiniz sevgi paha biçilemez. 3 hafta daha Türkiye’de olacağım, ilerleyen günlerde sizlere daha çok bilgi aktaracağım. Sizleri hayal kırıklığına uğrattığımız için özür dilerim.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.”