Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fortnite’ın Twitter hesabı hacklendi

Fortnite’ın Twitter hesabı hacklendi

Sevilen oyun Fortnite, büyük bir takipçi kitlesine sahip ve bu kitleyi korumaya devam ediyor. Bu kitle, yapılan son güncellemeden memnun olmayınca şikâyet etmeye başladı ancak cevap niteliğinde bir hamle gelmedi. Bir oyuncu, aklına gelen bir hamleyi dün uygulamaya koydu: Fortnite’ın Twitter hesabını hackledi.

Fortnite’ta geçtiğimiz hafta yapılan güncelleme, birçok oyuncunun ve takipçisinin olumsuz yorumlarına sebep olmuştu. Oyuncular yeni güncellemeden memnun olmadıklarını ve bunların düzeltilmesi gerektiğini savundu. Bu görüşlerini Fortnite ekibine ulaştırmak için Reddit ve benzeri mecralarda şikâyet şeklinde belirten oyuncular istediğini alamadı. Oyunu seven ve yeni güncellemeden memnun olmayan oyunculardan biri Fortnite ekibinin bu şikâyetleri görmesi için farklı bir yol denemeye karar vermiş olacak ki dün akşam oyunun resmi Twitter hesabını hackledi.

Hacklenen hesaptan çeşitli tweetler atan hacker, oyunun düzeltmesi gereken birçok olumsuz yenilik içerdiği ile ilgili şikayetlerini dile getirdi. Bunun dışında farklı bir amacı olmadığıysa belliydi. Çünkü hesapla ilgili herhangi bir hamle yapılmadı. Tek amacı sesini duyurmak gibi görünüyordu. Peki, bu tweetleri oyunun kendi hesabından atarak oyun takipçilerinin istediğini almasını amaçlayan hacker,  bu amacına ulaşabildi mi? Şu anda bunun için olumlu ya da olumsuz bir cevap vermek neredeyse imkansız. Hesaptan atılan tweetler silindi ve Fortnite ekibinden bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama ya da hackera bir cevap gelmedi.