Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fortnite sistem gereksinimleri neler?

Fortnite sistem gereksinimleri neler?

Fortnite, 21 Temmuz 2017’de Epic Games tarafından yayınlanarak hayatımıza giriş yaptı. Diğer Battle Royale oyunlarının aksine Playstation, Xbox gibi platformlarda da yer alan ve ücretsiz olan Fortnite, birçok oyuncunun dikkatini çekiyor. Aynı zamanda Fortnite diğer oyunların aksine Steam, Origin gibi klasikleşmiş platformlarda değil Epic Games’in kendi satış platformunda yer alıyor. Fortnite belki de piyasaya sonradan girmesine rağmen en çok oyuncusu bulanan Battle Royale oyunu. Bunun en büyük sebeplerinden birisi oyunun sürekli güncel tutulması. Epic Games, Fortnite’ı hiç unutmuyor, sürekli oyun içerikleri ve etkinlikleri canlı tutuluyor. Fortnite ayrıca 2019’da 1.8 milyar dolar gelir elde ederek çok büyük bir başarıya imza attı.

Fornite nedir?

PUBG ile popüler olan Battle Royale oyun türü olan Fornite, 125 milyon oyuncuya sahip. PvP modunda 100 oyuncunun bir uçaktan istediği zaman bir adanın farklı yerlerine atlaması ile başlar. Gittikçe daralan bir sınır içerisinde, birbirlerine karşı yarışan ve hayatta kalmaya çalışan oyunculardan son hayatta kalan kazanır. 

Fortnite Sistem Gereksinimleri (Minimum)

İşletim Sistemi: Windows 7 64bit, Windows 8 64bit, Windows 10 64bit
İşlemci: Intel Core i3-4330TE 2.4GHz veya AMD Phenom II X4 805
RAM: 4 GB 
Ekran kartı: Nvidia GeForce GT 520 V2 veya Intel HD Graphics 4000 (Minimum 1 GB Bellek)
DirectX: DX 11 / Versiyon 11
Depolama: 30 GB

Fortnite gibi renkli, canlı bir oyunu oynamak biraz zor oluyor haliyle. Oyunu en düşük ayarlarda oynamanız için yukardaki gibi bir sisteme ihtiyacınız olabilir.

Fortnite Sistem Gereksinimleri (Önerilen)

İşletim Sistemi: Windows 7 64bit, Windows 8 64bit, Windows 10 64bit
İşlemci: Intel Core i5-4690K @3.50GHz veya AMD FX-8370 @ 3.4 GHz
• RAM: 8 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 660 ve ya AMD Radeon HD 7870 (En az 2 GB belleğe sahip ekran kartı)
DirectX: DX 11 / Versiyon 11
Depolama: 30 GB

Ücretsiz olması oyunun grafiklerini kötüleştirmiyor, aksine oyunun grafikleri diğer oyunlara göre bir hayli yüksek. Oyunun ayarlarını maksimuma çektiğinizde muazzam görüntüler ortaya çıkıyor ama bunu yapmanız için üst düzey bir bilgisayara ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bu renkli savaşa katılmak istiyorsanız Epic Games’in oyunu indirebilirsiniz, iyi oyunlar.