Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fortnite film işini çok sevdi: Christopher Nolan’ın popüler filmleri oyun içinde!

Fortnite film işini çok sevdi: Christopher Nolan’ın popüler filmleri oyun içinde!

Sinemaya gitmeyi gerçekten de çok özledik değil mi? Salgın süresince kapalı olan ve hala kapalılık hali devam eden sinema salonlarına alternatif Fortnite tarafından geliyor. Fortnite oyuncuları bugün silahlarını toplayıp film gösterimi için geri dönecekler.

Christopher Nolan'ın en büyük filmlerinden üçü The Dark Knight, Inception ve The Prestige, oyunun Party Royale modunda gösterilecek. Daha önce milyonların katıldığı konser ve yine Tenet filminin fragmanı oyunun içinde gösterilmiş ve oyunseverlerin çok da hoşuna gitmişti.

Bu sayede çevrim içi oyuncu sayısı noktasında rekor kıran oyunun, ilerleyen günlerde bu kararlılığı devam eder mi bilinmez ancak, çok sevildiği ve oyunculara da keyif verdiğini söylemek mümkün. Oyunun bu dönemlerinde oyuncular tarafından yapılan yorumlar hep olumlu yönde oluyor.

Bunun yanında Fortnite böyle bir şeyi ilk kez denemedi. Geçen yıl son Star Wars filminden bir fragman yayımlayan oyunun politikası da bu yönde ilerlemeye devam ediyor. Christopher Nolan'ın 12 Ağustos 2020 tarihinde izlenebilecek Tenet filminin ilk fragmanını yayımlayan Fortnite, Movie Nite fenomenini devam ettirecek gibi duruyor.

Fortnite, Travis Scott'ın oyuncuların harita çevresinde ve uzaya ışınlandığını gören önemli bir etkinlik de dahil olmak üzere etkileşimli konserlere ev sahipliği yaptı. Yaklaşık 28 milyon insan katıldı ve daha pek çok kişi bu olayı YouTube'da ve sosyal medya hesapları üzerinden izleme fırsatı buldu.

Reklamda ve sponsorluk tarafında gerçekten yeni bir dönemi başlatan Fortnite’ın söz konusu durum hakkında ilerleyen günlerde atacağı adımlar merakla bekleniyor.