Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fnatic, Origen’i geçerek yarı finale yükseldi!

Fnatic, Origen’i geçerek yarı finale yükseldi!

LEC 2020 Bahar Mevsimi Play-off'ları ilk turunda Origen'i 3-1 ile geçen Fnatic, yarı finalde MAD Lions'ın rakibi oldu.

1. Maç

Orta koridora Yasuo seçimini yapan Fnatic, ormana Gragas ve üst koridora Zac aldı. Xerxe üst koridora bir baskın denedi ancak pozisyona çok iyi kapanan Slefmade ve Nemesis ilk kanın sahibi oldu. FNC pozisyondan 2 skor çıkarmayı başardı. Erken oyunu domine eden ekip rakibine şans tanımadı. Ejderleri ve kuleleri topladı, bu sebeple altın farkı da açıldı. Yasuo'yu çok iyi kullanan Fnatic maçı kazanmayı başardı. Origen, 27 dakika süren karşılaşmada sadece 1 skor alabildi. 

2. Maç

Ormancılar erken oyunu sakin geçirdi. Üst koridorda çıkan savaşta ilk kan Fnatic'e gitti. Xerxe'yi pusuya düşüren ekip erken oyunu yine iyi geçirdi. Savaşları kazanan FNC altında öne geçti. Alev Ejderleri'ni de topladı ve son olarak Baron güçlendirmesini aldı. Hatasız oynandı diyemeyiz. Birkaç hata yapıldı ancak buna rağmen maç tek taraflı geçti. Fnatic mücadeleyi kazanarak seride 2-0 öne geçti. 

3. Maç

Hylissang alt koridorda destek eşyasız Trundle oynadı. Hylli'yi cezalandıran Xerxe yaptığı baskınla ilk kanı Upset'e kazandırdı. Bu sefer erken oyunun hakimi Origen oldu. Hyllisang'i bol bol cezalandıran ekip ejderleri de aldı. Hylli ise takım stratejisi gereği ayrık ittirme yapmaya devam etti. Harita kontrolünü eline alan OG Baron'u alarak maçı kazanmak için önemli bir adım attı. Orta koridorda yapılan savaşı kazanan takım maçı 43 dakikada bitirdi. Seride durum 2-1'e geldi. 

4. Maç

Xerxe üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı Alphari'ye armağan etti. Erken oyunda önde olana taraf Origen oldu. Xerxe harita genelinde aktif bir rota izledi. Alt koridorda yapılan ikiye ikiler Origen'in ufak üstünlüğüyle geçildi. Bu ufak üstünlük Upset'i bir hayli öne geçirdi. Fnatic hiçbir zaman maçtan kopmadı. 30. dakikaya girerken kazandığı savaşlar sonucunda iki inhibitör açtı ve Upset'in hatalarını değerlendirdi. Son savaşı da kazanan FNC maçı ve seriyi bitirmeyi bildi. 

Photo Credit: Fnatic