Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Fnatic Broxah: ” Çekebileceğimiz en iyi kurayı çektik!”

Fnatic Broxah: ” Çekebileceğimiz en iyi kurayı çektik!”

Bugünkü muhteşem IG galibiyetlerinin ardından Fnatic Broxah verdiği röportaj ile akıllardaki soruları yanıtladı ve kura hakkında neler düşündüğünü taraftarlar ile paylaştı. İşte invenglobal tarafından sorular sorular ve cevapları:

Soru: Çeyrek finallere katılmanız ve grubu birinci sırada bitirmeniz hakkında ne düşünüyorsun?

Broxah: Sadece çeyrek finallere gittiğimiz için değil birinci olarak çeyrek finallere gittiğimiz için çok mutluyum. Eğer ikinci bitirseydik çeyrek final çekilişinde diğer torbada olurduk. Bugün IG’ye karşı galip gelmeseydik çeyrek finallerde KT ile eşleşecektik. Hadi onu da bir şekilde kazandık diyelim bu sefer yarı finalde rakibimiz RNG olacaktı. Eğer ikinci olsaydık çok korkutucu bir duruma düşecektik. Turnuvadaki en korkutucu iki takımdan kurtulduk. Çok mutluyum.

Soru: IG Lee Sin’i açık bırakıldığında, aklından neler geçti? ‘Kolay oyun millet” diye düşündün mü?

Broxah: Lee Sin’ime güveniyorum ama her zaman onu oynamanın kolay olmadığının da farkındayım. Lee Sin, kelimenin tam anlamıyla her şeyin ters gidebileceği bir şampiyon. Lee Sin çok güçlü bir şampiyon olsa da, kötü bir erken oyun geçirirseniz, yapabileceğiniz hiçbir şey kalmıyor. Taşıyıcı kimliğimi takınıp o oyunları yapmam gerekiyordu.

Bugün rahat olduğum şampiyonları oynadım. Lee Sin’i seçtiğimizi gördüğümde, yapmamız gereken her şeyin oyunda iyi oynamak olduğunu biliyordum. Her şey çok iyi sonuçlandı.

Soru: Lee Sin ile güzel oyunlar sergilediğinde neler düşünüyorsun? Bwipo’nun tepkisine bakarsak senin güzel oyunlarını seviyor gibi duruyor.

Broxah: Benim için gerçekten çok çılgın geliyor. EU LCS’e başladığım zamanlardaki gibi hissediyorum. Son zamanlarda sıkıcı tank şampiyonlar oynuyordum. Lee sin ile aynı seviyede oyun yapma ihtimali bulunmuyor. Dünya Şampiyonasında Lee Sin gibi şampiyonlara geri döndüğümden daha da hype bir durumdayım ve bu da yaptığım oyunlardan sonra gerçekten çok iyi hissetmeme sebep oluyor. Çok güzel bir duygu.

Mesela, Ning’in Gragas’ı outplay ettiğimde bir tanrı gibi hissettim (güler). Bu gerçekten güzel bir duygu. Genel olarak, Lee Sin gibi bir şampiyonla Dünya Şampiyonasında güzel oyun sergilediğinizde hissedebileceğiniz en iyi şeyi hissedersiniz. Bazen takım arkadaşlarım benim oyunlarına ‘OHA, NE YAPTIN SEN?’ gibi tepki veriyor?!? !!?! ‘ Bu sadece durumu daha iyi hale getiriyor. (gülüyor).

Soru: Ning’i Ejder çukurunun orada çok fena outplay ettin. Bu oyundan sonra, ondan daha iyi bir ormancı olduğunu söyleyebilir misin?

Broxah: Kesin olarak daha iyi bir ormancıyım diyemem. Ning oynadığımız üç oyunda da bize karşı iyi oynadı. IG’ye karşı oynadığımız ilk maçta Ning’in benden daha iyi oynadığına inanıyorum. İkincisi ortada geçti. Bence takım olarak daha iyi oynadık. Üçüncü maçta da benim daha iyi ormancı olduğumu düşünüyorum.. Ning ile neredeyse kafa kafaya mücadele ettim, sevinmek için bu yeter.

Soru: Grubun ilk maçında IG’ye yenilmenize rağmen son iki maçı kazandınız. Neler değişti?

Broxah: İlk IG maçından çok şey öğrendik özellikle de erken oyunumuzun zayıf olması konusunda. İlk olarak, erken oyunumuza bakmaya başladık çünkü iG’ye karşı erken oyunumuz çok korkunçtu. İkincisi, takım oyunumuzu geliştirdik ve oyunun orta safhalarında yavaşladık. IG’ye karşı oynadığımız üç maçtan da öğrenebileceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum

Bugün IG maçına kendimize güvenir bir şekilde çıktık. IG’nın erken oyunu ne kadar güçlü olsa da eğer takım olarak oynarsak onları oyunun orta ve geç safhasında outplay edebileceğinizi düşündük. Endişelenmemiz gereken tek şey oyunu yavaşlatmaktı.

Soru: Grubu birinci sırada bitirdiniz. Bu sizin için her şey demek. Şimdi de EDG ile eşleştiniz. EDG ile oynayacağınız maç hakkında neler düşünüyorsunuz? Kuradan memnun musunuz?

Broxah: Çekebileceğimiz en iyi kurayı çektik. Kuradan çok memnunum. Ancak, EDG çok güçlü bir takım onlara da gereken saygısı göstermemiz gerekiyor. EDG muhtemelen bu turnuvadaki en iyi takımlardan biri. Ama aynı anda KT ve RNG’den kaçınmak çok büyük bir olay. Eğer gerçekten turnuvada ilerlemek ve finale kalmak istiyorsak bu kuranın ekmeğini yememiz gerekiyor. EDG güçlü bir takım olmasına rağmen onları yenebileceğimize dair kendimize güvencim tam.

Soru: Dünya Şampiyonasında EU takımı olarak sadece Fnatic ve G2 kaldı. Sence FNC ve G2 Avrupa Hayalini gerçekleştirebilir mi? Ayrıca taraftarlarınıza ne demek istersin sonuçta onların hepsi sana teşekkür ediyor? (thank Mr. Broxah esprisine ithafen)

Broxah: En başta, RNG ile eşleşen G2 için çok kötü hissediyorum(gülüyor). Dürüst olmak gerekirse, G2 RNG’yi yenerse, bunun turnuvadaki en büyük galibiyet olacağını düşünüyorum. Gerçekten de insanın aklını başından alan bir şey. Bu çok çılgın olurdu.Eğer G2 Heimerdinge seçemezse çok sorun yaşayacaklarını düşünüyorum. Bu noktada herkes takımların Hjarnan’a karşı Heimerdinger banı atacaklarını düşünüyor. Gruplar başlamadan önce de böyleydi ama Hjarnan bir şekilde Heimerdinger’i seçti ve herkesi paramparça etti.

Belki de G2 bir ya da iki maç kazanabilir ama RNG bo5 formatında gerçekten korkutucu bir takım. Onlara karşı kazanmak kolay değildir. G2 için üzülüyorum (gülüyor).

Beni destekleyen tüm taraftarlara teşekkür ediyorum. Fnatic’e katıldığımdan beri benim için komik memeler yapılıp duruyor. “Thank mr Broxah” MSI’da yapılmıştı şimdi de geri döndü. Beni desteklemenin gerçekten de eğlenceli bir yolu olduğunu düşünüyorum.

via: invenglobal.com