Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Flank Fantezi Ligi’nde takımına kimi transfer etmelisin: 7.Hafta

Flank Fantezi Ligi’nde takımına kimi transfer etmelisin: 7.Hafta

VFŞL heyecanı Flank Fantezi Ligi'nde kaldığı yerden devam ediyor! 7. hafta öncesinde takımınız için vereceğimiz tüyoları değerlendirmenizde fayda var!

Bu hafta VFŞL'de Galatasaray-Beşiktaş Esports, 1907 Fenerbahçe Espor-Beşiktaş Esports, Dark Passage-fastPay Wildcats ve Galakticos-Papara SuperMassive mücadelelerini izleyeceğiz. Hem derbiler hem de zirveyi yakından ilgilendiren bu maçlarla birlikte mevsimin belki de rekabetin en yüksek olduğu haftasına giriş yapıyoruz. Bu mücadelelerin yanı sıra 2020 sezonunun en başarılı takımlarından fastPay Wildcats ve çıkışını sürdüren Galakticos arasında oynanacak mücadele haftanın en önemli maçı olacak gibi. Gelin bu mücadeleyi yakından inceleyelim ve öne çıkması muhtemel ismi mercek altın alalım.

fastPay Wildcats
Geçtiğimiz hafta en büyük rakibi olarak gözüken Papara SuperMassive'i sağlam bir performanslar mağlup etmeyi başaran fastPay Wildcats, şampiyonluğun en büyük adaylarından biri. Haritanın her tarafında kurduğu baskıyla rakiplerine nefes aldırmayan ekip zirvedeki en büyük takipçisi Galakticos'a karşı bunu başarabilecek kapasitede. Bireysel mekaniklerin yanında oyun içindeki uyum Wildcats'i maçın favorisi olarak gösteriyor.

Galakticos
Mevsimin en sürpriz takımlarından biri olan Galakticos, Luger'in yükselen grafiğiyle bambaşka bir seviyede. Luana'nın bireysel performansını gün geçtikçe geliştirmesi, Nikola ve Stefan'ın takıma uyum sağlaması ve xKenzuke'nin gerektiğinde elini taşın altına koymasıyla galibiyetleri alan Galakticos çıktığı on iki mücadeleden dokuz kez galip ayrıldı. Bu hafta dişli bir rakibin karşısına çıkacaklar. Sonucun ne olacağını merakla bekliyoruz.

Ferret

Hem taşıyıcı hem de tank şampiyonları üst seviye oynayan Ferret, birçoğuna göre mekanik olarak ligimizin en iyileri arasında yer alıyor. Pbd ile yakaladığı uyum ve erken oyunda tercih ettiği orman rotaları Wildcats'in oyununa seviye atlatıyor. Geç oyunda ise ne istediğini ve ne yapması gerektiğini bilen Ferret, bu mevsim yakaladığı 7 KDA ile ön planda. Geçtiğimiz hafta SuperMassive'e karşı 4/2/13, 5 Ronin'e karşı 1/0/5'lik Trundle oyunlarıyla takımının aldığı galibiyetlerde söz sahibi olmuştu. Bu mevsim Wildcats'in aldığı iki mağlubiyette Ferret'ın ellerinde Graves gördük. Geri kalan maçlarda ise Wukong, Nidalee, Jarvan ve Trundle gibi şampiyonlara yöneldi. Olası bir Trundle seçimi Wildcats'in hanesine bir galibiyet daha yazdırmasında etkili olabilir.