Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Flank Fantezi Ligi’nde takımına kimi transfer etmelisin: 6.Hafta

Flank Fantezi Ligi’nde takımına kimi transfer etmelisin: 6.Hafta

VFŞL 2020 Yaz Mevsimi'nde 6. hafta maçlarının başlamasına az bir süre kaldı. Peki bu hafta Flank Fantezi Ligi'nde takımına kimi transfer etmelisin?

Bu hafta kritik mücadeleler oynanacak. Hem liderliği hem de play-off potasını yakından ilgilendirecek maçların arasından en çekişmeli ve keyifli geçmesini beklediğimiz ise fastPay Wildcats-Papara SuperMassive mücadelesi olacak gibi. İki takım formda ve önemli isimlere sahip.

fastPay Wildcats

Geçtiğimiz mevsimin finalisti fastPay Wildcats, kadrosunu bozmadan yoluna devam ediyor. StarScreen, Ferret, Serin, Kaori ve Pbd, Yaz Mevsimi'nde de uyumlarını sürdürüyor. Çıktığı on maçın sekizini kazanan Wildcats liderlik koltuğunda. Ferret'ın erken dakikalarda yaptığı baskınlar, alt koridorun uyumu ve Serin'in bireysel performansı bu noktada en kilit noktalar. StarScreen geçtiğimiz mevsime kıyasla ufak bir performans düşüklüğü yaşasa da takımına maçı kaybettirecek kadar büyük hatalar yapmıyor ve zaman zaman doğru savaşları bularak fayda sağlıyor.

Papara SuperMassive

Koreli transferlerinin ardından bambaşka bir seviyeye çıkan SuperMassive, mevsimin en güçlü takımlarından biri olarak görülüyor. Haritanın her tarafında üstünlük kuran ekip Zeitnot'un eski performasına dönmesiyle birlikte seviye atlamış durumda. KaKAO ve SnowFlower'dan pek bahsetmeye gerek yok. İki isim de ligimizin en iyi oyuncularından. Orta koridor Bolulu'nun da uyumuyla birlikte çıktığı son altı maçı kazanan Papara SuperMassive, birçok taraftara göre karşılaşmanın favorisi olarak gösteriliyor. Diğer taraftan Armut'un performansı maçın gidişatı adına bir hayli önemli olacaktır.

Kaori

Dark Passage ve SuperMassive Akademi formalarıyla sergilediği performansın ardından takımların ilgisini çeken Kaori, güncel olarak Wildcats'in en önemli parçalarından bir tanesi. Çıktığı on maçta 7.2 KDA'ya ulaşan nişancının ortalama skor katkısı ise %76.8. Kaori'nin en başarılı şampiyonu tam 48 KDA ile Ezreal. Wildcats, genç nişancının Ezreal oynadığı üç maçı da kazanmayı bildi. Bu hafta Kaori'nin Fantezi Ligi'nde bol bol puan kazandıracağını düşünüyoruz.