Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri FaZe Jarvis, aimbot kullandığı için Fortnite’tan kalıcı olarak banlandı

FaZe Jarvis, aimbot kullandığı için Fortnite’tan kalıcı olarak banlandı

Profesyonel oyuncular dahi hile kullanımına karşı dokunulmaz değil. Epic Games, FaZe Clan oyuncusu Jarvis Kaye’i solo ve playground modlarında kullandığı aimbot yüzünden ömür boyu yasakladı.

Oyuncu, YouTube kanalına aimbot kullanırken çektiği videoları yükledi ve bu oyunlar Jarvis’in asıl hesabında oynanmamış olmasına rağmen Epic oyuncuyu banladı.

Kanalında bir video yayınlayan Jarvis, bu hatasının sonuçlarının bu kadar ciddi olacağını tahmin etmediğini ve hatasının sorumluluğunu üstlendiğini belirtti.

Fortnite topluluğu ise konu hakkında ikiye bölünmüş durumda. Bir taraf oyuncunun açık bir şekilde eğlenceli video çekmek için aimbot kullandığını ve cezanın ağır olduğunu savunsa da diğer taraf videoları kanıt olarak gösteriyor ve cezanın hak edilmiş olduğunu belirtiyor.

Epic’in bu tür cezalarda herkese karşı eşit davranmadığı da konuşulmakta. Bir başka Fortnite oyuncusu XxiF, kill farmladığı için 2 haftalığına ceza almış ve Fortnite World Cup turnuvasında oynaması zorlaşmıştı. Oyuncu yine de aynı etkinlikte Duo finallerinde oynayabilmişti.