Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Faze Clan ve Manchester City partnerlik anlaşması imzaladı

Faze Clan ve Manchester City partnerlik anlaşması imzaladı

Kuzey Amerika’lı espor organizasyonu Faze Clan ve Premier Lig devi Manchester City bir partnerlik anlaşmasına imza attı. Ortaklıktaki amaç iki tarafın da “taraftarları için yeni maceralar yaratmak ve daha önce tecrübe etmedikleri şekilde onları bir araya getirmek” olarak ifade edildi. 

Anlaşmanın ilk meyvesini 6 Ekim’deki Manchester City – Wolverhampton Wanderers futbol maçında göreceğiz. Bu karşılaşma öncesindeki ısınma antrenmanında City’li oyuncuların iki kulübün de armasını taşıyan eşofmanlarla çıkması bekleniyor. 

Faze Clan CEO’su Lee Trink, anlaşma hakkında açıklamalar yaptı. Trink: “Manchester City ile olan bu birliktelik, iki tarafın da taraftar ve kültürünü birleştirmesi için çok iyi bir fırsat. Faze Clan; bu şekilde anlamlı, unutulmaz ve şaşırtıcı hamleler yaparak oyun ve esporun sınırlarını zorlamaya devam edecek.”  şeklinde konuştu. 

Manchester City Futbol Şubesi pazarlama Yöneticisi Nuria Tarre, Trink’in açıklamalarına eklemelerde bulundu: “Espor, dünyanın en hızlı büyüyen spor dallarından biri. Faze Clan’le olan ortaklığımız, Manchester City’nin espor serüveninde heyecan verici bir bölümün başlangıcı olacak. Seyircimizin futbol coşkusunu moda, müzik, oyun gibi farklı yönlerde de yaşayarak; sahanın dışında da bir kültür yaratmak istediğinin farkındayız. Faze Clan ile birlikte kulüp ve taraftarı yeni yollarla bir araya getirmek için sabırsızlanıyoruz.”