Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri F1 Esports 2019’un ilk etabı geride kaldı

F1 Esports 2019’un ilk etabı geride kaldı

F1 Esports 2019 Season’da birinci etap tamamlandı. Ferrari sürücüsü İtalyan David Tonizza ilk iki yarışı birinci, üçüncü yarışı ise üçüncü bitirdi.

Ferrari sürücüsünü takip eden isim ise Red Bull Racing Esports sürücüsü Frederik Rasmussen oldu.

O geceki etkinliğe Londra’daki Gfinity Esports arenada ev sahipliği yaptı ve resmi F1 Esports ekibinin on tanesi ilk kez Codemasters tarafından geliştirilen resmi F1 video oyunu olan F1 2019’da kafa kafaya gitti.

Pro Series’in ilk maçı Sakhirdeki Bahran International Circuit’de oldu.

Yarışta etkileyici bir üçüncülüğü başlattıktan sonra, İtalyan Tonizza, 2019’un ilk yarışına hakim oldu ve Ferrari Driver Academy için ilk galibiyeti aldı. Şoförü yakından takip eden Renault Sport Team Vitality’nin ikinci oyuncusu Jarno Opmeer’in ardından üçüncü sırada yer alan Alfa Romeo Racing F1 Esports, Salih Saltunc oldu.

 

İkinci yarış Şangay Uluslararası Pisti’nde gerçekleşti ve önceki yarıştan mücadelelerine devam ederken  izleyicek Tonizza ve Daniel Bereznay arasında çarpıcı bir kapışmaya tanık oldu. Ancak, FDA sürücüsü zafer kazanmaya devam etti ve İtalyan takımı için bir galip daha kazandı. İkincilik Red Bull Racing Esports şoförü Rasmussen ve üçünlük SportPesa Racing Point F1 Esports, Marcel Kiefer’in oldu.

 

Azerbaycan’daki ikonik Baku City Circuit gecenin final yarışına sahne oldu ve Rasmussen ile Williams Esports Tino Naukkarinen arasında gergin anlar yaşandır. Yoluna devam Rasmussen yarışı birinci, hemen ardından, Naukkarinen ikinci, Tonizza ise üçüncü bitirdi.

 

Cem Bölükbaşı çok iyi bir start alarak 8. sıraya kadar çıksa da şanssızlık peşini bırakmadı ve dereceye giremedi.