Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Evinizde rahatlıkla oynayabileceğiniz merakla beklenen Half Life: Alyx VR

Evinizde rahatlıkla oynayabileceğiniz merakla beklenen Half Life: Alyx VR

Valve nihayet şimdiye kadar yapılmış en gelişmiş VR oyunu ile Half-Life evrenine geri dönüyor. Half-Life 2’den farklı olarak VR bir deneyim sunmak için yola çıkan Valve bu noktada Alyx ile oyunculardan kısa sürede tam puan almış gibi duruyor.

Half-Life: Alyx bir Half-Life oyunu. Uzun zamandır beklenen "Bölüm 3" olmasa da, sadece heyecan verici bir VR oyunu değil. Valve bu kez karşımıza sanal gerçeklik ve yakaladığı hikaye tarzıyla farklı bir oyun deneyimi  sunuyor. 13 yıllık bir sürenin ardından seriyi yeniden canlandıran Valve, birçok oyuncunun şu anda ihtiyaç duyduğu önemli tek oyunculu bir deneyim ile karşımıza çıkıyor.

VR tarafında yeni bir güncelleme de sunan oyunun grafikleri ve dinamikleri oldukça iyi bir performans sunuyor. VR oyunları ve Half- Life serisini sevenler için heyecan verici olan Half Life: Alyx, karantina günlerinde oynanabilecek alternatif oyunlar arasında yer alıyor. 23 Mart 2020 tarihinde kullanıcıların oynaması için sunulan oyunun kısa sürede olumlu geri dönüşler aldığını söyleyelim.

Half-Life: Alyx, önceki oyunlardan herhangi birinden daha büyük bir hayatta kalma korku unsuruna sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Resident Evil 7'yi oynama fırsatı yakaladıysanız benzer korku dinamikleri size tanıdık gelecektir. Normalde korkunç olarak kategorilendirilmeyen oyunun yer yer korkunç olduğu aktarılan yorumlar arasında.

VR deneyimi açısından da tam not alan Alyx, sanatsal açıdan ve etrafta etkileşime girilecek nesnelerin fazla sayıda olmasıyla gerçekçilik deneyimini doyuruyor.

Oyunseverler tarafından uzun zamandır heyecanla beklenen Half-Life oyunu için NVIDIA tarafından güncelleme yayımlandı. Performans sorunlarına çözüm sunan ve hata düzeltmelerini gideren güncelleme oyuncuların VR deneyimini geliştirmeyi hedefliyor.

Steam üzerinden satın alınabilen oyunun 92 TL'lik bir fiyat etiketi bulunuyor.