Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Evil Geniuses 2020 kadrosunu tamamladı

Evil Geniuses 2020 kadrosunu tamamladı

LCS’in en yeni ekibi Evil Geniuses, 2020 sezonu için oluşturduğu kadrosunu tamamladı. Geçtiğimiz yılı Vitality’de geçiren Jiizuke takımın orta koridoru olarak EG’ye transfer oldu.

LCS’e bu yıl Echo Fox’un slotunu satın alarak katılan EG, yeni sezon için oldukça iddialı bir kadro oluşturdu. Üst koridora Cloud9’dan Colin “Kumo” Zhao’yu, ormandan yine Cloud9’dan 2019 Bahar Mevsimi MVP’si Dennis “Svenskeren” Johnsen’i transfer eden ekip, nişancı rolüne 100 Thieves’ten Bae “Bang” Jun-sik, desteğe ise yine Tristan “Zeyzal” Stidam’ı getirmişti. Takımın Jiizuke transferiyle birlikte kadrosu da tamamlanmış oldu.

Bununla birlikte Jiizuke’nin tam anlamıyla korkunç bir Yaz Mevsimi geçirdiğini belirtmek gerekiyor. Mental olarak çok rahat bir şekilde dengesi bozulan oyuncu, Vitality ile birlikte Bahar Mevsimi’ni beşinci, Yaz Mevsimi’ni ise altıncı sırada tamamlamıştı. Bireysel anlamda Jiizuke, 2018 yılından uzak bir görüntü çizerek hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı.

Takımın oluşturduğu kadronun nasıl bir performans sergileyeceği ise büyük bir soru işareti. C9’dan gelen oyuncular 2019’u oldukça iyi geçirirken Jiizuke’nin Amerika’ya nasıl adapte olacağı EG’nin performansında belirleyici rol oynayacak. Birçok LCS izleyicisi ise oyuncunun akıbetinin tıpkı Febiven’e benzeyeceği konusunda şüphe taşıyor. Hatırlayacağınız üzere Febiven, mükemmel bir sezon geçirdiği Fnatic’ten ayrılıp Clutch Gaming’e transfer olmuş ve düzenli bir şekilde performans düşüklüğü yaşamıştı.