Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Evdeyken sıkılmanızı önleyecek, 20 TL altı oyunlar

Evdeyken sıkılmanızı önleyecek, 20 TL altı oyunlar

Dijital oyun marketlerindeki indirimlerin ardı arkası kesilmiyor. Özellikle evde olduğumuz bu dönemlerde, indirimler daha ilgi çekici olabiliyor. Biz de sizler için Steam’de 20 TL altına satışa sunulan ve oynamanızı önerdiğimiz 5 oyunu derledik.

Darkest Dungeon – 9,75

Darkest Dungeon, sıra tabanlı RPG oyunlarının başarılı örneklerinden. Gothic temasıyla tasarlanan oyunda, 4 kişilik bir ekiple zindanlara giriyor, yaptığımız stratejiler ile rakipleri alt etmeye çalışıyoruz. Her zindana farklı karakterlerden oluşan bir ekiple girebiliyorsunuz fakat bu noktada seçtiğiniz karakterlerin gireceğiniz yere uygunluğu, stres, hastalık ve korku durumları gibi birçok değişkeni göz önünde bulundurmak zorundasınız. Karakterlerinizi seviye atlatıp, ekipmanlarını yükseltebildiğiniz Darkest Dungeon, 50 saatlik hikâye süresiyle sizi uzun bir süre meşgul edecek.

 

Gris – 13,50

Gris’i tek cümleyle açıklamak gerekse, “Tam bir görsel şölen.” derdim sanırım. Oyunun girişinden itibaren sizi içine alan görselliği, oyun sonuna kadar bir kez olsun bozulmuyor. Bunun üstüne tercih edilen müzikler, bu keyifli serüvenin üzerinde adeta krema oluyor. Gris, muhteşem atmosferi ile birlikte anlattığı hikâyesiyle sizi adeta büyüleyecek.

 

Katana Zero – 16,75

Geçtiğimiz yılın en iyi bağımsız yapımlarından biri olan Katana Zero, piksel grafikleriyle sizi aksiyona doyuracak. “Instant-kill” mantığıyla tasarlanan oyunda, rakipleriniz tek vuruşla ölüyor. Fakat siz de tek bir hasar yediğinizde tekrar bölüm başına dönüyorsunuz. Tek seferde bölümleri geçmeye çalıştığınız oyunun, ses tasarımları ise muhteşem. Dövüş sahnesine girdiğinizde arkanızda çalan o müziğin etkisiyle havaya tam olarak giriyorsunuz. Gizemli hikayesiyle birlikte Katana Zero, kesinlikle şans vermeniz gereken bir oyun.

 

What Remains of Edith Finch – 15,50

What Remains of Edith Finch, bir oyundan daha çok bir film. Washington’da yaşayan Finch ailesinin hikâyelerini, yaşadıkları olayları ortaya çıkarıp gizemleri çözdüğümüz oyunda kontrol ettiğimiz karakter ise Finch ailesinin son üyesi Edith. Ailenizden geriye kalan sadece sizsiniz ve onlara ne olduğunu anlamak için yola koyuluyorsunuz. İşte What Remains Edith Finch, dokunaklı öyküsüyle koltuğunuza uzanıp sakin bir şekilde oynayabileceğiniz bir başyapıt.

 

Stellaris – 14,75

Europa Universalis, Crusader Kings ve Cities: Skylines gibi oyunları geliştiren Paradox’un uzay temalı strateji oyunu Stellaris, 60 saate kadar uzayan oynanış süresiyle sizleri bekliyor. Ufak bir koloniden büyük bir imparatorluk yaratmaya çalıştığımız oyunda, uzay savaşları, toplum yönetimi, diplomasi gibi strateji oyunlarının olmazsa olmaz olan unsurlarını doğru bir şekilde kullanmamız gerekiyor. Uzay temalı bir strateji oyunu nasıl olur diye merak ediyorsanız, Stellaris sizin için biçilmiş bir kaftan.