Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Euro Truck Simulator 2’ye Edirne ve İstanbul ekleniyor!

Euro Truck Simulator 2’ye Edirne ve İstanbul ekleniyor!

SCS Software firmasının geliştirdiği Euro Truck Simulator 2‘nin “Road to the Black Sea” isimli ek paketi için çalışmaları devam ediyor. Oyuna Türkiye’nin de dahil olacağı paketle ilgili bazı görüntüler paylaşıldı ve bunun yani sıra SCS Software firması İstanbul’un oyundaki en geniş şehir olacağını açıkladı.

2012 yılında piyasaya sürülen “Euro Truck Simulator 2“, halen pek çok oyuncu tarafından aktif olarak oynanıyor. İlk çıktığında tek oyunculu olan fakat geçtiğimiz yıllarda online, multiplayer moduyla piyasaya tekrar sürülen Euro Truck Simulator 2, Türk oyuncular tarafından da çokça tercih ediliyor ve oynanıyor.
Firma her sene Euro Truck Simulator’e ek paketler yayınladı. Geçen yıllar boyunca oyuna yeni ek paketler getir ve bu ek paketler sayesinde oyunun haritasını ciddi oranda büyüttü. Oyuna getirilen tüm ek paketleri satın aldığınız zaman, ilk haritanın iki katından da büyük bir haritaya sahip oluyorsunuz. Bu ek paketlerle birlikte şu an için Avrupa’nın neredeyse tamamı, oyuna dahil edilmiş durumda. 
Geliştirici şirket şu sıralardaysa, oyuna Türkiye’yi de dahil eden yeni bir ek paket üzerinde çalışmalarını yürütüyor. “Road to the Black Sea” olarak adlandırdığı bu paketle beraber oyuna Balkan ülkelerini ve Türkiye’den de iki şehri dahil edecek. Eklenecek iki Türk şehrinden bazı görüntüler yayınlandı, İstanbul ve Edirne‘nin gösterildiği bazı görsel paylaşımları ve açıklamalar yapıldı. Yapılan açıklamalar İstanbul’un, oyundaki en büyük şehir olacağını ortaya koyuyor.

 

Bu ek paketle alakali SCS Software‘ın açıklaması:
“Kültürle, endüstriyle ve tarihle dolmuş şehirlerden, küçük köylerine; Türkiye’nin Trakya bölgesi Avrupa’nın en büyük nüfusa sahip ve oyunlarımızdaki en geniş şehir olacak olan İstanbul‘a açılan kapı. Şehirlerde dolaşırken, geçmiş ve günümüz yapısının kaynaştığını ve yükselen modern apartmanların yanında tarihi yerlere de rastlayabilirsiniz.”

SCS Software’ın Euro Truck Simulator 2 oyununa Türkiye‘yi de dahil edecek Road to the Black Sea ek paketi, 2019 yılı içerisinde piyasaya sürülecek. Ancak şu an için kesinleşmiş bir tarih ne yazık ki bulunmuyor.