Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri EU Masters 2019’da şampiyon BIG!

EU Masters 2019’da şampiyon BIG!

Alman ekibi BIG, EU Masters 2019 finaline Vodafone Giants’ı 31 yenerek şampiyon oldu. Avrupa’nın gelecek vaat eden yıldızlarını kadrosunda bulunduran BIG bu mevsim iyi işler başardı. Almanya ligi ESLM’de normal sezonu 6. sırada tamamlayan ekip, Play-off’larda iyi bir performans göstermişti ancak finalde mousesports’a kaybederek ligi ikinci sırada tamamlamıştı.

Ligi ikinci bitirdiği için EU Masters’a katılmadan önce ön eleme oynayarak ekip Vitality.Bee’yi 20 ile geçerek turnuvaya katılma hakkı kazanmıştı.

EU Masters’da da iyi bir performans ortaya koyan BIG, finale kadar yükseldi ve finalde Vodafone Giants’ı yenerek şampiyon olmayı başardı.

BIG ekibi turnuvaya Grup B‘yi lider tamamlayarak başladı. Ardından çeyrek finalde Team LDLC‘yi yenmeyi başararak ESLM şampiyonu mousesports ile eşleşti. Yarı finalde daha önce mağlup olduğu ekibi de yenmeyi başaran BIG ismini finale yazdırdı. Diğer finalist ise Fnatic Rising ekibini yenen Vodafone.Giants oldu. 

Vodafone.Giants kadrosunda daha önce ülkemizde de oynamış olan oyuncular tanıdık yüzler vardı. “Milica,Razork,Deadly” gibi BIG cephesinde ise eski LEC oyuncusu “Whiteknight,Carzzy,ZaZee” dikkat çeken isimlerdi. 

BIG ilk maçı kazanmayı başardı ama ikinci maçta durumu eşitleyen taraf Vodafone Giants oldu. Son iki maçı da kazanan Almanya temsilcisi BIG turnuvanın şampiyonu olmayı başardı. BIG 40.000€’luk ödülün sahibi olurken, Vodafone Giants ise 25.000€’luk ödülü kasasına koydu.