Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri ESL One Mumbai’de grup aşaması tamamlandı

ESL One Mumbai’de grup aşaması tamamlandı

ESL One Mumbai turnuvası ile ilgili gelişmeler ses getirmiş ve bazı takımların turnuvaya katılım sağlamayacağını açıklamasının ardından değişen turnuva detayları duyurulmuştu. Yapılan değişikliğin ardından başlayan turnuvada, grup eleme karşılaşmaları geride kaldı. Bir sonraki aşamaya yükselen takımlar da listedeki yerini aldı. İki gün süren grup aşaması karşılaşmalarının ardından, 4 takım play-off karşılaşmalarına katılma hakkı kazandı. The Pango, TNC Predators, Signify ve compLexity Gaming grupların son sıralarına yerleşirken Team Team, Keen Gaming, Natus Vincere ve Mineski üst sıralara yerleşti.

Team Team  ve Keen Gaming, organizasyonun ilk gününde en güçlü takımlar olarak görülüyordu. Beklenti yaratan takımlar, bu beklentileri karşılamayı ve 2-0 galibiyetler alarak play-off aşamasına yükselmeyi başardı. A grubunda yer alan Team Team, best of three (Bo3) formatında gerçekleşen karşılaşmada Natus Vincere’i mağlup etti. Ardından TNC Predators’ı da mağlup eden takımda özellikle “EternaLEnVy” sergilediği etkili performansla öne çıktı.

B grubu cephesinden baktığımızda, Keen Gaming’in de Team Team gibi ilk günü keyifli bir şekilde bitirdiklerini söyleyebiliriz. Çinli takım, ev sahibi pozisyonunda yer alan Signify’ı hızlı biten karşılaşmalarla mağlup etti. İlk rakipleri kadar kolay olmasa da diğer rakipleri Mineski’ye karşı oyunu kazanan takım, grubun en güçlü takımı unvanını hak ettiğini gösterdi.

Signify ve compLexity Gaming ise Team Team ve Keen  Gaming’in aksine kaybedenler olarak anılıyor. Ev sahibi takım Signify, Keen Gaming’in ardından The Pango karşısında da istediğini yapamadı ve bir diğer 2-0 mağlubiyeti hanesine ekledi. Grup aşamasında başarısız olan takımlara eklenen bir diğer takım da Natus Vincere karşısında aldığı 2-0 mağlubiyetle compLexity Gaming oldu.

Organizasyonun ikinci gününde, Natus Vincere ve Mineski, kolayca vazgeçmeyeceklerini gösterdiler. Natus Vincere’in ikinci gün karşılaşmasında TNC Predator karşısında aldığı galibiyetten sonra Mineski de Pango ile karşılaşmasından galibiyetle ayrıldı. Bu karşılaşmaların ardından play-off aşamasına yükselen takımlar Team Team, Keen Gaming, Natus Vincere ve Mineski olarak listelendi.

Grup aşamasının ardından play-off aşaması da bugün başlıyor. Team Team, Mineski ile eşleşirken Keen Gaming, Natus Vincere ile eşleşti.