Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri En Ucuz ama En İyi: Mousepad

En Ucuz ama En İyi: Mousepad

En Ucuz ama En İyi” serimizde bu hafta sizler için mousepad’leri inceledik. Mouse kullanımı hemen her oyunda en büyük farkı yaratan faktörlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Mouse’u sanki vücudunuzun bir parçası olarak kullanmak özellikle FPS ve MOBA oyunlarında çok büyük avantajlar sağlıyor. Tam da bu noktada mousepad’ler devreye giriyor. İyi bir zemin en az iyi bir mouse kadar önemli çünkü farenizden maksimum verimi alabilmek için kaliteli bir mousepad olmazsa olmaz. Bu yazımızda Corsair MM600, SteelSeries QcK ve Cooler Master MP510’i inceleyeceğiz.

Corsair MM600

Boyutlar: (352 x 272 x 5 mm; W x D x H)

Büyük yüzey alanı +

Az sürtünmeli yüzey +

USB geçiş boşluğu –

Corsair MM600, sizi MM800 gibi parlak renkli ışıklarla rahatsız etmiyor ve yüksek fiyatlı bir üst modeline göre daha fazla fonksiyon sunuyor. Bu çift taraflı mousepad, her köşesindeki kauçuk tıpalarla sabit durur ve böylece farenizi kullanırken mousepad değil fare hareket eder. MM600 aynı zamanda alüminyumdan yapılmıştır ve oyun süresince tepki sürenizi artıracak düşük sürtünmeli bir yüzeye sahiptir.

SteelSeries QcK

Boyutlar: (320 X 270 x 2mm; W x D x H)

İncelik (2mm) +

Düz sürtünmesiz yüzey +

Fiyat – 

SteelSeries QcK bir mousepad’den beklediğiniz her şeyi sunuyor. QcK’nın yüzey malzemesi son derece hassas bir fare kontrolü ve yumuşak bir kayma için mükemmel bir yüzeye sahiptir. Aynı zamanda kauçuk tabanı oyun oynarken mousepad’in kaymasını engeller. Birçok farklı ve ölçülerle sunulan SteelSeries QcK’nin aynı zamanda RGB aydınlatmalı bir üst modeli olan SteelSeries QcK Prisma modeli de bulunuyor.

Cooler Master MP510

Boyutlar: (250 x 210 x 3mm; W x D x H) – (900 x 400 x 3mm; W x D x H)

Logoda parlaklık +

4 farklı boyut +

RGB –

Piyasada birçok güzel mousepad olsa da maalesef boyutlarından dolayı bu mousepad’leri dilediğimizce kullanamıyoruz. Ancak Cooler Master MP510 sunduğu 4 farklı boyut ile bu sorunu ortadan kaldırıyor. Küçük bir mousepad’den büyük bir masanın tamamını kaplayacak kadar boyutlara kadar kullanıcılara farklı opsiyonlar sunması bu mousepad’i bizler için çok daha kullanışlı bir hale dönüştürüyor. Yıpranmaya, lekelenmeye ve hatta sıvı emmeye dayanıklı Cordura kumaşı sayesinde üzerine bir içki dökseniz bile hiç panik yapmanıza gerek yok.