Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri En İyi Açık Dünya Oyunları

En İyi Açık Dünya Oyunları

Bildiğiniz gibi açık dünya oyunları geçtiğimiz yılların en çok dikkat çeken ve en hızlı yükselen oyun türlerinden biri. Açık dünya oyunları çok uzun süredir yapılıyor olsa da bu oyunların daha yeni ilgi toplamasının bir sebebi var o da tahmin edeceğiniz gibi son dönemlerde çıkan mükemmel ötesi oyunlar. Listeye eklenmesi gereken daha çok oyun var ama biz sizler için aralarından en çok beğendiğimiz 5 oyunu derledik. İşte “free roam” yaparken kendinizi kaybedeceğiniz açık dünya oyunları

1.    The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt CD Projekt RED tarafından geliştirilen, Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından Kuzey Amerika’da, Namco Bandai Games tarafından ise Avrupa’da yayımcılığı yapılan bir üçüncü şahıs açık dünya rol yapma oyunudur.

The Witcher 3, serinin diğer oyunları gibi Geralt of Rivia'nın hikâyesini konu alıyor. İkinci oyunun sonunda yaşanan olayların üzerinden altı ay geçer ve Geralt'ın hafızası yerine gelir. Hafızasını geri kazanan Geralt, kayıp aşkı Yennefer'ı aramaya başlar. Ardından Ciri'yi geri getirmek için Emhyr ve Emreis'den hayatının en büyük kontratını alır ancak bu hiç kolay olmayacaktır çünkü Ciri'nin peşinde Wild Hunt vardır.

2.    Grand Theft Auto V

Birçok kişi tarafından açık dünya aksiyon oyun türünün atası olarak kabul edilen GTA serisini bu listeye almassak olmaz tabii ki. GTA V her zaman belli bir kalitenin üstüne yer alan GTA oyunları trendini devam ettirdi ve arka arkaya çıkan birbirinden iyi açık dünya oyunları arasında kendine kolay bir yer edindi.

GTA V’in büyük dünyası Los Santos, her köşesinde keşfedilecek sırlar saklıyor. Oyunun yeni nesil görselliği geniş dünyası ile birleşince ortaya saatlerce gezip dolaşabileceğimiz bir açık dünya oyunu çıkıyor. Üstelik serinin son halkasında FPS modu da var!

3.    Middle Earth: Shadow of Mordor

Monolith Productions tarafından geliştirilen, Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından yayımcılığı yapılan ikon açık dünya oyunlarından biridir Shadow of Mordor.

Oyunun hikayesi Hobbit ve Lord of the Rings arasındaki 65 yıllık bir bölümü kapsıyor. Karakterimiz Talion, ailesinin agözleri önünde katledilmesini gördükten sonra kendisi de ölüyor fakat daha sonra nazgullerin güçlerine sahip olarak tekrar diriliyor ve ranger karakterimiz Mordor’un orta yerinde intikam avına çıkıyor.

4.    Subnautica

16 Aralık 2014’te Unknown Worlds Entertainment tarafından piyasaya sürülen bir hayatta kalma oyunudur. Kurgusal bir temaya ve hikayeye sahiptir. Su altında keşif üzerine inşa edilen yapısıyla açık bir dünya sunar.
Dünya dışında yaşamın sağlanabileceği bir gezegen arayan uzay gemimiz bir kaza geçirir. Aldığı hasar yüzünden bilinmeyen bir gezegene düşer. Yere çakılmadan önce yaşam kapsülü ile gemiden fırlatılır ve patlamanın kızıllığı ve geminin parçalanması görüntüsüyle kendinizi suda bulursunuz. Kazadan sonra bu müthiş atmosferde hayatta kalma mücadelesi başlar.

5.    Marvel’s Spider-Man

Insomniac Games'in PlayStation 4 için özel olarak geliştirdiği Marvel's Spider-Man, Peter Parker'ın ısırılmasından 8 yıl sonrasını konu alan Örümcek Adam hikaye olarak aslında bildiğimiz olgulara sahip. Yani daha oyunun ilk dakikalarından sonunu tahmin etmek mümkün. Buna rağmen araya serpiştirilen olaylar, hikaye iniş çıkışları oyunu sürükleyici bir yapıya sokmuş. Genel tonlama eğlence ve macera üzerine odaklansa da oyunda çok daha fazlasını bulacağınızı kolaylık söyleyebiliriz.