Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri EDward Gaming bu yıl ilk kez kaybetti!

EDward Gaming bu yıl ilk kez kaybetti!

LPL'de oynadığı sekiz maçın tamamını kazanan EDward Gaming, Invictus Gaming'e diş geçiremeyerek galibiyet serisini sürdüremedi.

Bu yıl LPL'de EDward Gaming fırtınası esiyor desek yanlış olmaz. Ligde oynadığı ilk sekiz maçın tamamını kazanmayı bilen EDward Gaming, yeni kadrosuyla bu yıl şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olarak ön planda. Bugün ligin dokuzuncusu Invictus Gaming ile kaşılaşan EDG, Vadi'den 2-0 mağlup ayrıldı ve galibiyet serisini sürdüremedi. IG ise bu galibiyetle birlikte playoff potasına girmeyi başardı.

İki maçta da erken oyunda dominant bir EDward Gaming izledik. Aslında IG'nin sezon boyunca yaşadığı en büyük problem geç oyunda yaptığı hatalardı fakat bugün kendinden emin bir takım izledik. Geç oyunda rakibine karşı üstünlük kuran ekip, iki maçı da bu şekilde kazandı. Özellikle takım savaşlarına uygun kompozisyonlarını iyi kullanan Invictus Gaming güçlü rakibini bu şekilde egale etti.

EDward Gaming bu mağlubiyete rağmen liderlik koltuğundan düşmedi. Maç fazlasıyla liderlik koltuğunda yer alan ekip RNG'nin yarın oynayacağı FPX mücadelesini kazanmasıyla birlikte bu koltukta yalnız olmayacak. LPL'de playoff ve liderlik yarışı kızışmış durumda. İlerleyen haftalarda bizlerin neler beklediğini merak ediyoruz.