Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Echo Fox LCS haklarını 30 milyon dolara satıyor

Echo Fox LCS haklarını 30 milyon dolara satıyor

Arsenal, the Denver Nuggets, the Los Angeles Gladiators gibi takımların sahibi olan Kroenke Sports & Entertainment, ESPN’de yer alan habere göre Echo Fox’un LCS’deki (League of Legends Championship Series) yerini 30.25 milyon dolara satın aldı.

Anlaşmanın Riot Games tarafından onaylanması beklenirken Riot Games, 3 kez NBA şampiyonu olan Rick Fox’un kurmuş olduğu Echo Fox’a Pazartesi gününe kadar süre verdi. Cuma günü ESPN’e aktarılan verilere göre Echo Fox hafta sonundan beri ligdeki yerini doldurması için bir talip arıyor.

Amit Raizada’nın iş ortağına ırkçı dil kullanmasından dolayı League of Legends’ın yapımcısı Riot Games, Echo Fox’a Raizada’nın yönetim kurulundaki hissesini elinden almak için 60 gün süre tanımıştı. Bu tarih, Raizada’nın hisselerinin bir aile üyesine ait işletmeye devredilmesi için 15 Temmuz’dan 23 Temmuz’a kadar uzatıldı. 

Dexerto’nun raporuna göre, bir mailleşme sırasında Raizada’nın Twin Galaxies’in başındaki isim Jace Hall’a karşı ırkçı söylemlerde bulunduğu bildirildi. Bir diğer raporda ise Fox şirketten ayrılmak istediğini söyledikten sonra Raizada’nın Fox’u ve ailesini tehdit ettiği bildiriliyor.

Şimdiye kadar Echo Fox Riot‘a franchise ücretleri kapsamında 10 milyon dolar olan ücretin 5 milyonunu ödedi. Kalan diğer 5 milyonun ise önümüzdeki senelerde ödenmesi bekleniyor.

via: espn