Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri EA ve Respawn, Apex Legends Global Series’i duyurdu

EA ve Respawn, Apex Legends Global Series’i duyurdu

Apex Legends’ın yayıncısı EA ve geliştiricisi Respawn Entertainment, Apex Legends Global Series’i duyurdu. Turnuva serisi, 3 milyon dolarlık  ödül havuzuna sahip 12 etkinlikten oluşacak.

Apex Legends Baş Direktörü ve Kurul Üyesi John Nelson turnuvayla ilgili olarak şunları söyledi: “Apex Legends, oyun tarihindeki en çarpıcı lansmanlardan birine imza attı ve oyun espor dünyası için muhteşem bir potansiyele sahip. Topluluğumuzla olan yakın iletişimimiz sayesinde tüm oyuncuların birer yıldıza dönüşebileceği bir ekosistem kurduk.”

Apex Legends Global Series çerçevesinde ilk etkinlik çevrimiçi olarak 25 Ocak'ta düzenlenecek. Oyuncular, 13-15 Mart tarihinde gerçekleşecek etkinliğe davetiye ve puan kazanabilecekler. İlk üç major turnuvasında 100 tane üçer kişilik takım yer alacak ve dördüncü majör turnuva ise sezonun son turnuvası olacak.

Respawn Entertainment CEO'su Vince Zampella şunları ekledi: “Rekabet, Apex Legends'ın merkezinde yer alıyor. Esporun Apex Legends'ın geleceğinde büyük rol oynamasını bekliyoruz ve her şey Apex Legends Global Series ile başlayacak. Milyonlarca oyuncumuz arasından kimlerin gerçek birer efsane olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Dört ana etkinlik süresince toplanan puanların takip edildiği bir puan sistemi kullanılacak. Maç sıralamaları ve öldürme sayıları göz önünde bulundurularak hangi takımın final oynayacağına karar verecek.