Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dylan Falco: “Batı’nın çekebileceği en iyi kurayı çektik”

Dylan Falco: “Batı’nın çekebileceği en iyi kurayı çektik”

Blitzesports’dan Renato “Shakarez” Perdigão, kura çekilişinin ardından Fnatic’in koçu Dylan Falco bir röportaj yaptı. Sizin için çevirdiğimiz röportaja haberin devamında ulaşabilirsiniz.

Soru: IG ile çok kıran kırana geçen üç maç yaptınız. Birinci sırada bitirdiğiniz için tebrikler. Onlarla karşılaşmak hakkında neler söylersin bize?

Dylan Falco: Maçlardan önce IG’nin birkaç çok iyi oyuncusu olan ama kontrolsüz bir takım olduğunu biliyorduk. Bence bireysel olarak turnuvanın en iyi oyuncularından bazılarına sahipler ama nasıl takım olarak oynayacaklarını tam olarak bilmiyorlar. O yüzden erken oyunda başa baş gitmeye, erken oyunda orman rotamıza ve ilk 3-4 dakikayı nasıl oynacağımıza odaklanarak çalıştık. Eğer ilk beş dakikayı kaybetmezsek, oyunu kazanacağımızı biliyorduk ve kazandık.

Soru: Bwipo seçiminiz hakkında yorumların neler? Sence Bwipo IG’nin oyununa daha mı iyi karşılık verebildi?

Dylan Falco: Kimin oynayacağını seçmek çok zor bir karar. İki üst koridor oyuncumuz da aşırı iyi performans gösteriyor. Oyun tarzı olarak yaklaşınca Bwipo’nun daha uygun olacağını düşündük. Alt koridor baskısıyla kazanamayacağımızı bildiğimiz için haritanın üst kısmında daha agresif bir yaklaşım istedik.

Soru: İkinci maçta kırmızı taraftaydınız ve birçok analist sizin Caps’e counterpick vererek oyunu kazanacağını bekliyordu. Ama bu yaşanmadı ve siz iki tekli koridora da seçimlerinizi erkenden yaptınız? Sebebi nedir?

Dylan Falco: Sonuçta Urgot ve Aatrox açıktaydı.

Soru: Aynen öyle. Peki bu kararın hakkında daha fazla açıklama yapabilir misin? Çünkü görünene göre iki tekli koridorunuz da kaybeden eşleşme durumundaydı ama yine de bu şampiyonlarla çok da zarar görmeden atlattınız. İlk maçı düşündüğümüzde bu durum gözünüzü korkuttu mu?

Dylan Falco: Oyunda çok OP olduğunu düşündüğümüz belli başlı 5-6 şampiyon var. Eğer bu şampiyonlardan ikisini birden seçmek için oyunumuzun erken aşamasını feda etmek gerekse bile buna değeceğini düşünüyorum. Bu yüzden oyun planımız zaten bu şekilde; OP şampiyonları seç, erken oyunu güzel orman rotasıyla ve iyi erken oyun kararlarıyla atlat. Urgot ve Aatrox çok güçlüydü bu yüzden seçtik.

Soru: Kura hakkında yorumların nedir? Finale çıkana dek KT veya RNG ile eşleşmeyeceksiniz.

Dylan Falco: Bu hem bizim hem de genel olarak Batı’nın çekebileceği muhtemelen en iyi kuraydı. EU vs NA gerçekten de yarı finalde karşılaşabilir ve bu çok absürt bir durum. İnanamıyorum.

Soru: Muhtemel EU vs NA yarı finalinden bahsettin? C9’nun Afreeca karşısında kazanma ihtimalini nasıl değerlendiriyorsun?

Dylan Falco: C9’nun Bo5’da kesinlikle Afreeca’yı yenebileceğini düşünüyorum yine de az da olsa C9 bu eşleşmede favori olmayan takım.

Soru: EDG ile karşılaşacaksınız. Onların ikinci sırada bitirmesi hakkında ne düşünüyorsun? Eğer EDG’yi geçerseniz daha iyi bir eşleşmede olacağınıza rağmen yine de grubu ikinci bitiren takımlar arasından en zor olanı seçtiğinizi düşünüyor musun? Genel olarak EDG ile karşılaşmanız hakkında yorumların neler?

Dylan Faco: EDG’nin alt koridoru gerçekten iyi ve onların en güçlü noktası olacak ama hem bireysel hem de takım olarak bizim daha iyi olduğumuzu düşünüyorum. Spesifik olarak bizden iyi oldukları bir nokta olduğunu sanmıyorum. Yani bizim favori olduğumuzu düşünüyorum ama sonuçta çok detaylı bilgi sahibi değilim çünkü daha öğreneli 20 dakika önce öğrendim.

Soru: Son olarak G2 için neler söylersin? Sanırım kurada kısa çöpü çeken ekip onlar oldu.

Dylan Falco: G2’dan özür dilerim ama bu sene bizim senemiz bu da bizim turnuvamız. Ama bir ihtimal, eğer oyun tarzlarından ödün vermezlerse onlar için iyi bir elşeme olacak. Dünyadaki en iyi iki takımdan olan RNG bence G2 için en iyi eşleşme çünkü G2 güçlü yanları üst koridor ve orta koridorda öne geçebilir. En büyük silahı ise ayrık ittirme yapan üst koridorları Wunder. G2 1-3-1 tarzında oynamaya devam edebilir çünkü RNG’in oyun tarzına ters geliyor. O yüzden oyun tarzı olarak düşünürsek iyi bir eşleşme ama biraz şanssız bir kura.

Beş maçlık Fnatic vs EDG serisi 21 Ekim Pazar günü Türkiye saati ile 11:00’da başlayacak. Maçı canlı olarak Flank’ten izleyebilirsiniz.