Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri DOTA 2’nin Şampiyonlar Ligi The International 2018 yarın başlıyor!

DOTA 2’nin Şampiyonlar Ligi The International 2018 yarın başlıyor!

Dünyanın en büyük ve en önemli espor turnuvalarından DOTA 2 The International 2018 (TI 2018) yarın başlıyor. Ödül havuzu bu yıl 24 milyon DOLARI aşan The International’ın grup aşaması 15 Ağustos – 18 Ağustos arasında oynanacak ve devamında, 20 – 25 Ağustos arasında finaller oynanarak büyük şampiyon belli olacak.

Dünyanın ödül havuzu en büyük espor turnuvalarından olan The International, Dota 2 arenasının en iyi takımının seçildiği yer. Kanada, Vancouver’da Rogers Arena’da düzenlenecek olan ve 20.000 kişinin arenadan, milyonlarca insanın Twitch’ten canlı izleyeceği turnuvanın şampiyonu ise 10 milyon DOLAR şampiyonluk ödülü kazanacak.

The International 2018’in grup aşaması yarın başlayacak ve 18 Ağustos’ta sona erecek. Turnuvanın formatı gereği grup aşaması 2 grup üzerinden oynanacak. Turnuvaya katılan takımların bir kısmı Dota Pro Circuit’taki sıralaması ile, diğer kısmı da bölgesel elemelerden geçerek katılıyor. İşte The International’a katılan takımlar ve gruplar:

A Grubu: Invictus Gaming, PSG.LGD, Evil Geniuses, Team Liquid, Fnatic, Mineski, OG, VGJ.Thunder, Winstrike Team.

B Grubu: paiN Gaming, Vici Gaming, Newbee, Team Secret, Virtus.pro, TNC Predator, OpTic Gaming, Team Serenity, VGJ.Storm.

Grup aşamasında maçlar Bo2 üzerinden oynanacak. Grup maçlarının tamamlanmasının ardından grupta son sırada yer alan 2 takım turnuvaya veda edecek. İlk 4 sırada bitiren takımlar üst kademeden, geri kalan 4 takım ise (5-8. sıradaki) alt kademeden finallere devam edecek. Büyük final ise Bo5 üzerinden oynanacak.

Turnuvanın ödül havuzu başlangıçta 1,600,000 DOLAR iken Battle Pass satış gelirleri ve sponsorların da eklenmesiyle 24,000,000 DOLARI geçti.

Flank Esports olarak dünyanın en büyük DOTA 2 turnuvası The International’ı canlı yayınlar, maç özetleri, haberler, istatistikler ve puan durumlarıyla tüm oyunseverlere ulaştıracağız. The International 2018’i Flank Esports’tan izlemeyi ve takip etmeyi unutmayın! #TI2018