Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dota 2’de bu sezonun dikkat çekecek 5 takımı!

Dota 2’de bu sezonun dikkat çekecek 5 takımı!

Dünyanın en büyük espor organizasyonlarından DOTA 2 The International’ın sona ermesinden sadece birkaç hafta geçti. Peki yeni sezonda önce dikkat etmemiz gereken 5 takım kimler olacak? Kısaca göz atalım:

5- TNC Predator
Güney Doğu Asya bölgesi oldukça güçlü görünüyor. FNATIC ve Mineski ikisini göz önüne aldığımızda diğer takımlar için pek yer görünmese de TNC Predator Filipinler’in en iyi 5 oyuncusunu bir araya getirerek geçtiğimiz sezonki performansını geçecek gibi görünüyor.

4- Pain Gaming
Brezilyalı ekip, her zaman başarıların zirvesine yaklaştı ama hiçbir zaman zirveye oturamadı. Omar ‘w33haa’ Aliwi’nin kadroya dahil olması, oyun stilinin değişmesi ve kazanmaya başlanmasıyla geçtiğimiz sezonda alınan en etkili kararlardı. Ekip, güçlü bir destek oyuncusuna ve deneyimli bir lidere ihtiyaç duyuyordu. Bu nedenle, kadroya daha iyi uymak için w33’ün Digital Chaos’tan eski takım arkadaşı Rasmus ‘MiSeRy’ Fillipsen’den daha iyi bir performans sergiledi.

3- Forward Gaming
Eski adıyla VGJ.Storm, TI8 grup aşamasında beklentilerin üzerinde bir performans sergileyerek yılın en büyük rekabetine doğru güçlün bir adım attı.

2- Ninjas in Pyjamas
Pijamalarıların bu sezon güçlü bir performans göstermeyi istedikleri aşikar. Minor turnuvasından zaferle ayrılan ve Kuala Lumpur Major’a katılan ekip izlemesi heyecanlı, efsane oyunlar sergiledi.

1- Team Aster
Team Aster, bu sezonki shuffle döneminin belki de en heyecan verici takımı. Hem Kuala Lumpur Major elemeleri hem de ESL One Hamburg’da zorlanmayan ekip, şimdiye kadar sadece PSG.LGD’ye bir maç verirken inanılmaz bir takım olarak görünüyor.

(Kaynak: joinDOTA)