Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Device: “Birkaç gün dinlenip, çalışmaya devam edeceğiz!”

Device: “Birkaç gün dinlenip, çalışmaya devam edeceğiz!”

BLAST Pro Series Sao Paulo sonrası şampiyon olan Astralis takımından device MVP seçildi. Astralis'in başarılı AWP oyuncusu ile HLTV'nin yaptığı röportajı sizler için çevirdik.

  • Grup maçlarında bütün maçlarınızı kazandınız. Tabi ki bazı maçlar yakın geçti ama kusursuz bir performans gösterdiniz. Format dolayısıyla kendinizi geri çektiğiniz veya biraz enerji saklamak gibi bir niyetiniz oldu mu?

Kesinlikle geri çekmek veya rölantide oynamak gibi bir niyetimiz olmadı. Bu turnuvanın formatı çok zor ve yeni değişen veto sistemi yüzünden oynanacak haritaları önceden bilmiyorduk. Turnuvanın ikinci günü özellikle çok yorucuydu. Kısıtlı zaman yüzünden maçlara hazırlanmakta çok zorlandık. Bu turnuva özelinde mibr'a çok çalışmıştık. Bu sebeple o maçı kazanırken zorlanmadık çünkü mibr ile oynayacağımız haritanın kritik bir engel olduğunu biliyorduk.

  • NAF, Inferno haritasına yeteri kadar çalışmadıklarını söyledi. Sen onlardan daha iyi bir final performansı bekliyor muydun?

Genel olarak takım özelinde çalışılması gerektiğini düşünmüyorum. Kendi oyun planınızı ve stilinizi oturtmalısınız. Biz de onlara karşı özel bir çalışma göstermedik. Tek bildiğimiz Stewie ile B'yi savunduklarıydı. Bunun dışında diğer olaylar o an çözüm bulduğumuz olaylardı. Inferno haritasında çok güçlü bir Terorist oyunumuz var ve bunu defalarca gösterdik.

  • Gelecekte neler olacak? Zonic, IEM Sydney'e gitmeyeceğinizi söyledi. Bunun sebebini öğrenebilir miyiz?

Açıkcası gitmiyoruz çünkü jetlag durumları ile aramız çok iyi değil. Bu sefer gitmemeyi tercih ettik. Sıradaki turnuvamız BLAST Pro Series Miami olacak ve eve dönüp o turnuva için çalışacağız. BLAST formatından çok memnun değiliz ve bence dier takımlarda mutlu değil ancak buna uyum sağlayabilmenin bir yolunu bulmalıyız.

Device, BLAST Pro Series turnuvasında kariyerinin 13.MVP ödülünü kazandı.